КООРДИНАЦІЙНА РАДА З ПИТАНЬ УТВЕРДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТА ГРОМАДЯНСЬКОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ

КООРДИНАЦІЙНА РАДА З ПИТАНЬ УТВЕРДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТА ГРОМАДЯНСЬКОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ
5 травня 2025 року відбулося онлайн-засідання координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності під головуванням заступника голови координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Одеській облдержадміністрації Сергія Братчука, за участю директора Департаменту освіти і науки України Одеської ОДА Олександра Лончака, заступниці голови Ізмаїльської райдержадміністрації Марини Деной, представників відділу освіти, охорони здоров’я, культури, спорту Ізмаїльської РДА, представників районних державних адміністрацій Одеської області.
В ході зустрічі розглянуто наступні питання:
- організація і проведення регіональних заходів та проєктів з формування української національної та громдянської ідентичності для ВПО: звіт за 2024 рік та перспективні завдання на 2025 рік;
- про заходи, спрямовані на посилення позицій українського слова і як наслідок – політики дерусифікації і подолання наслідків лінгвоциду в Ізмаїльському районі Одеській області: звіт за 2024 рік та перспективні завдання на 2025 рік.
- звіт за результатами виїзного семінару-практикуму у Роздільнянському районі (ознайомлення з діяльністю координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Роздільнянській районній державній (військовій) адміністрації).
По другому питанню одною із співдоповідачів стала заступниця голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Марина Деной, яка доповіла про звіт за 2024 рік та перспективні завдання на 2025 рік заходів, спрямованих на посилення позицій українського слова в суспільстві.
За результатами наради членам координаційної ради та представникам районних державних адміністрацій Одеської області надано низку доручень для подальшої координації та реалізації завдань.
Питання утвердження української мови як державної та подолання наслідків багаторічної політики лінгвоциду було визначено одним із ключових напрямів гуманітарної політики, що має стратегічне значення для зміцнення національної єдності та формування громадянської ідентичності.
Возможно, это изображение 1 человек, играет в футбол и текст «麦命産 зма змайльська pa... мльсзнарайоннад- айоннад УСЗН билгород- Днистр. Gregory Dmytruk Zoya ٢ Dmytruk DmytrukZoya Zoya Оксана 尾 Болградська РДА በናየ0.ም KapiroHosa РОВОН H OBUIISYA СЬКА 川 р АΡя A Ант 6 Q Поиск Вале F96 Дема Пригдас 19°C Sunny»
Возможно, это изображение 5 человек, люди учатся и текст


Загрузка...