Шановні мешканці Ізмаїлу!

Шановні мешканці Ізмаїлу!
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Тестування відбуватиметься під час основних та додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня, додаткові – 14 - 25 липня.
Згідно з зазначеним наказом передбачено, відповідно, два періоди реєстрації для учасників НМТ – основний та додатковий.
Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме від 6 березня до 3 квітня включно.
До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку, змінити населений пункт в Україні/за кордоном, в якому бажають пройти НМТ).
У додатковий період (9 - 14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвались в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.
З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня.
З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах.
Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.
Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.
У 2025 році для вступу на бакалаврський (магістерський – для медичних спеціальностей) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ).
В умовах війни НМТ у компʼютерній формі – це найоптимальніший варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця перебування.
НМТ міститиме чотири тести, три з яких є обовʼязковими, а четвертий – на вибір вступника.
Обовʼязкові навчальні предмети – українська мова, математика, історія України, а на вибір – українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія.
Предмет, тестування з якого вступник/вступниця бажає пройти на вибір, він/вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.
Переклад завдань з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії для виконання сертифікаційної роботи здійснюватиметься кримськотатарською, польською, румунською, угорською мовами.
Модель проведення передбачає, що учасник/учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день в два етапи: перший (120 хвилин) – виконання завдань з української мови та математики, другий етап (120 хвилин) – виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.
Після завершення всіх завдань НМТ кожен учасник/кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним/нею тестових балів за кожний блок.
Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмету, переведені в шкалу 100-200 балів. Таблиці переведення балів у шкалу 100-200 Міністерство освіти і науки України затвердило завчасно.
Отже, одразу після тестування учасник/учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним/нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватись в тому, якими є його/її результати для вступу.
Для всіх спеціальностей встановлено коефіцієнти до результатів за кожний предмет НМТ.
Інформацію про значення цих коефіцієнтів та алгоритм розрахунку конкурсного балу подано в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році.
Щодо розрахунку конкурсного балу для вступу 2025 року: як і минулого року, передбачено проведення основних та додаткових сесій. У додаткових сесіях можуть узяти участь ті вступники/вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних.
Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних компʼютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.
В умовах повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну ми вдячні нашим героїчним Силам безпеки та оборони, які своєю самовідданістю забезпечують українцям можливість жити, вчитись, планувати своє майбутнє впевненими, що воно буде мирним та вільним.
Разом – до Перемоги!


Загрузка...