"Вісняне дихання перемоги": на виставці в Історіко-краєзнавчому музеї Придунавья(фото)
2 марта в 17:00
В Ізмаїлі відкрито виставку художніх творів з циклу «Пори року» весняної тематики «Весняний подих Перемоги».
Відкриття сталося 1 березня и зібрало в музеї Придунавья багато прихильників образотворчого мистецтва, у тому числі й дітей.
- В умовах повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, коли кожен день наповнен болем втрат та переживань, мистецтво стає особливо важливим, - сказала на відкритти сезонної виставки діректорка музею Ольга Тирон. - Воно здатне зцілювати, дарувати надію та надихати на боротьбу. Саме тому відкриття художньої виставки «Весняний подих перемоги» з циклу «Пори року» в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я набуває особливого значення.
- «Весняний подих перемоги» – це не просто виставка картин, це своєрідний маніфест сили духу українського народу, його непохитності та прагнення свободи, - розповіла в екскурсі по виставці Катерина Альошина, заступниця директорки музею по науці. - Кожен твір, представлений на виставці, наповнений глибоким змістом та символізмом. Художники використовують яскраві фарби, щоб передати енергію весни, що символізує відродження та надію.
Незважаючи на важкі випробування, що випали на долю України, весна залишається символом поновлення та перемоги життя над смертю. Саме цей настрій передають художники у своїх роботах. Вони оспівують красу рідної землі, силу українського духу та віру в те, що перемога буде за нами.
Відвідування цієї виставки стане для кожного глядача актом підтримки українського мистецтва та висловлюванням солідарності з українським народом. «Весняний подих перемоги» – це не лише можливість насолодитися чудовими витворами мистецтва, а й шанс відчути єднання з тими, хто бореться за свободу та незалежність своєї країни.
Ця виставка – яскраве свідчення того, що навіть у найтемніші часи мистецтво здатне надихати, підтримувати та дарувати надію. «Весняне дихання перемоги» – це гімн життя, сили духу та віри у перемогу України.
На виставці представлено 38 робіт від членів Національної Спілки художників України: Олени Андрєєвої-Сичової, Володимира Дудника, Тетяни Мітакі, Раїси Кобзаренко-Коріньок, Віктора Корінька, Івана Коцофляка, Галини Сапунжи, Михайла Пейкова; членів Спілки художників Ізмаїла: Тетяни Акімової, Любові Борисенко, Інни Желяскової, Анастасії Попової, Олександра Осадчого, Тетяни Соколової, Лариси Соріної, Ірини Філіппової, Євгенії Палісіки, Олени Палій, Ольги Кошової; художників Ізмаїла: Анастасії Ликової, Юлії Павел, Марії Суплякової, Алли Щербань, Ірини Ташакової.
Художник Володимир Дудник закликав місцевих майстрів пензля та кісті відповідальніше поставитися до виставок, присвячених порам року. Адже не є важливим статус вернісажу або її тематичне наповнення. Важливо згуртуватись навколо довготривалої ідеї - своєю творчістю надихати людей на об'єднання та спільні звершення.
Весняні вірші читала на заході ізмаїльська поетеса Оксана Картельян, автор цих строк.
Джерело: Місто 24, Оксана Картельян
Загрузка...