"Мисливець на шахеди": як нацгвардієць з Одещини збиває російські дрони(фото)
Сергій Куртанич — військовослужбовець Національної гвардії України. Разом зі своєю командою захищає небо над Ізмаїлом Одеської області від російських дронів. З 2023 року чоловік входить до складу мобільно-вогневих груп, на його рахунку 10 знищених "шахедів". Чому Сергій вирішив захищати небо, що його мотивує та як ставиться до позивного "Мисливець на шахеди".
"Я пішов до війська не заради слави"
Сергій Куртанич розпочав свою військову службу шість років тому. За словами чоловіка, він мріяв захищати країну та керувався патріотичними почуттями."Ще у 2014 році, коли почалася війна на Сході, я загорівся бажанням вступити до добровольчих батальйонів. З набуттям 18 років подався до військкомату і захотів на службу — так я і потрапив до лав Національної гвардії України", — сказав Сергій.
З 2023 року чоловік входить до складу мобільно-вогневих груп і захищає небо над містом Ізмаїл, що на Одещині. Наразі на рахунку військового десять знищених "шахедів". Через кількість збитих дронів побратими дали йому прізвисько "мисливець на шахеди", зазначив військовий.
"До свого неофіційного звання "мисливець на шахеди" я ставлюсь з посмішкою. Я пішов до війська не заради слави якось, бути першим — ні. Для того, щоб успішно виконувати всі бойові задачі, ми повинні бути одним цілим. Серед нас немає переможців, ми всі однакові, всі рівні і від кожного залежить життя наших побратимів", — розповів Сергій.
Військовий про особливості роботи у складі мобільно-вогневих груп
Робота у мобільно-вогневих групах потребує швидкої реакції та злагодженості дій, додав Сергій. Він розповів про процес і особливості роботи:
"Після отримання бойового сигналу група в найкоротші терміни вирушає у відповідне місце дислокації для виконання бойових обов'язків. Після прибуття на визначену ділянку йде довід особовому складу. Далі особовий склад за командою стає на свої місця, підготовлює зброю, всі спецзасоби, засоби спостереження і готові до виконання бойової роботи".
Робота ускладнюється постійною зміною тактики противника, підкреслив нацгвардієць. Також заважають працювати і погодні умови.
"Противник теж обізнаний, противник постійно розвивається, здійснює зміну в тактиці нальотів. Плюс ще до цього погодні умови заважають іноді. Це густа туманність, яка не дає прожектору пробити, щоб його візуально зафіксувати", — розповів чоловік.
На рахунку нацгвардійця десять знищених "шахедів". Військовий згадав один із найскладніших епізодів боротьби з дронами:
"Найскладніше та найяскравіше було те збиття, коли працювали два озброєння і в одному та іншому одночасно була перезарядка. Ми думали, що не встигнемо, але хлопці уміло перезарядили озброєння та наздогнали нашого противника і був яскравий вибух у небі. Ми всі раділи тоді дуже".
Важко у навчанні, легко в бою
Окрім того, що чоловік входить до складу мобільно-вогневих груп, він також займається підготовкою особового складу. За словами Сергія, головне його завдання — робити із бійців спеціалістів.
"Ми обговорюємо всі маршрути польотів, їх можливі зміни, радимось, вносимо зміни і це, як правило, веде нас до успіху. У моєму понятті, весь особовий склад має досконально володіти своїм видом озброєння і має бути навченим. Як кажуть: "Важко у навчанні, легко в бою".
"Не знімайте роботу мобільно-вогневих груп та засобів ППО"
Безпека цивільного населення залишається пріоритетом для військових, продовжив Сергій Куртанич. Саме тому, за його словами, робота мобільно-вогневих груп проводиться за межами міст і населених пунктів.
"Якщо ціль заходить у заборонену зону, тобто населений пункт чи місто, вогонь негайно зупиняється. У напрямку міста ніхто не працює. Якщо працює, то тільки на відтяжці", — наголошує військовослужбовець.
Під час повітряних тривог військовий рекомендує цивільному населенню дотримуватися правил безпеки. Крім цього, просить не заважати роботі мобільно-вогневих груп.
"Не знімайте роботу мобільно-вогневих груп та засобів ППО, краще перебувайте в укриттях. Навіть якщо дрони ідуть транзитом або десь далеко, все одно я рекомендую негайно спуститись у найближче сховище і перебувати там до відбою. Тому що як кажуть: "Береженого Бог береже", — резюмував нацгвардієць.
За матеріалами інтернет-ресурсів підготувала Оксана Картельян
Джерело: Місто 24