Як в Ізмаїлі працюють та розвиваються бібліотеки

Як в Ізмаїлі працюють та розвиваються бібліотеки
В Ізмаїлі в умовах повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну завдяки нашим героїчним Силам безпеки та оборони, які самовіддано боронять українську землю від ворога, бібліотечна мережа з 10 публічних бібліотек продовжує працювати, оновлюватись, змінюватись та розвиватись.
За державною програмою «Українська книга» бібліотеки щорічно отримують нові книги – 500-600 екземплярів художньої та публіцистичної літератури. Міський бюджет виділяє кошти на придбання літератури за програмами «Функціонування української мови як державної» та «Культура Ізмаїлу».
В сучасних бібліотеках не тільки видають книги.
Для молоді (особливо, студентської) бібліотека є центром, куди можна прийти за методичною допомогою.
Діти приходять на різноманітні заходи, театралізовані вистави, у «Книжкову лікарню», компʼютерні та звичайні класи.
Центральна бібліотека ім. І. Котляревського стала Центром колекції транскордонних традицій, який створено за проєктом «EFIGE – транскордонний комплекс. Поєднання культурної спадщини в Придунав’ї» 2SOFT/2.1/64, що профінансовано Європейським Союзом через Європейський інструмент сусідства (ЄІС) в рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна 2014-2020».
Проєкт був реалізований чи не в екстремальних умовах - пандемія COVID-19, а згодом – повномасштабна воєнна агресія росії проти України.
Успішна реалізація транскордонного проєкту зі збереження автентичності української культури – це ще одне підтвердження впевненої та незворотної ходи України до перемоги у війні проти російського агресора за незалежність та мирне майбутнє нашого народу.
…Проте головний «профіль» «Котляревка» зберегла.
Обладнано робоче місце, де є клавіатура з шрифтом Брайля - апарат з синхронізацією звука.
В Ізмаїлі - одна з найкращих в Одеській області бібліотека для юнацтва, де обладнано Центр для внутрішньо переміщених осіб та працює спеціальна програма.
Бібліотеки працюють і в школах, оновлюючись та реагуючи на запити часу: проводяться Дні «Занеси книжку до бібліотеки», діти збирають книги для наших військових.
В місті збереглась бібліотека на підприємстві - в ДП «Ізмаїльський морський торгівельний порт».
«Можна зробити багато чого корисного, аби було бажання робити, і підтримка місцевого бюджету, - каже очільниця Управління культури та туризму Ізмаїльської міської ради Людмила Головльова. - У нас воно є. Власне, це допомагає встояти та зберегти наші бібліотеки. Маємо плани на час після Перемоги: плануємо відновити автобусні екскурсії, тому шукаємо екскурсоводів».
Варто навести статистику: на кінець 2019 року в місті було 25 тисяч відвідувачів дитячих бібліотек та 20 тисяч – в бібліотечній системі для дорослих. 2023 року ЦБС для дорослих надала послуг 21711 користувачам (в том числі, 11 тисяч – юнацтво). Загальна кількість відвідувань склала 108 тисяч. Видано 412200 примірників. Інтернет-сторінку «Котляревки» відвідали 3767 користувачів.
Наявність бібліотек в умовах повномасштабної воєнної агресії росії проти України є ознакою нашої незламності.


Загрузка...