В Ізмаїлі відбувся круглий стіл “Об’єднані Україною”: говорили про війну, допомогу ЗСУ та… погрози волонтерам
11 января в 16:58
9 січня, у головному корпусі Ізмаїльського державного гуманітарного університету відбулася зустріч, в якій взяли участь ветерани війни в Україні, які проходять реабілітацію в Ізмаїлі, волонтери з Ізмаїла та Болграду, громадські організації та фонди, а також родини загиблих військових. Мета – створення умов для подальшої спільної праці та підтримки усім тим, хто щодня докладає зусиль для настання Перемоги та завершення війни. Присутньою була й кореспондентка “Бессарабії INFORM”.
Насамперед потрібно зазначити, що організатори унікального для міста першого круглого столу стали Південноукраїнський ветерано-волонтерський рух “Вулик”, Ізмаїльський державний гуманітарний університет, а також Благодійний фонд “Розділи хліб із голодним”. Особливим гостем став пан Джон Станко з Пенсільванії (США) — письменник, публіцист та громадський діяч. Його українські предки понад сто років тому за волею життєвих обставин перетнули океан та знайшли нову домівку, однак ніколи не забували, хто вони та звідки, й цьому ж навчали своїх дітей. Тож пан Джон, який попри війну та поважний вік ступив на українську землю, поділився з присутніми своїм міжнародним досвідом, обговорював з учасниками створення нових проєктів та наприкінці зустрічі зробив сюрприз для присутніх військових.
Як вже було зазначено вище, головною метою зустрічі було обговорення актуальних проблем та можливість подальшої співпраці між присутніми.
Зважаючи на погрози, які останнім часом почали отримувати деякі ізмаїльські волонтери, замовчування такої проблеми під час війни не принесе користі, навпаки – об’єднання людей різного статусу та з великим бажанням допомогти захисникам стане на заваді “чорним” інформаційним вкидам, а також збільшить об’єм допомоги ЗСУ, яка йде з тилу.
На початку засідання присутні вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих у війні. Після цього розпочалося жваве спілкування. Передусім гостям розповіли та за допомогою відео розповіли, як саме був створений Ізмаїльський ветерано-волонтерський рух “Вулик”, та як він співпрацює з іншими волонтерами, активістами та представниками влади задля спільної мети – допомоги ЗСУ. Розповіді спікерів доповнювалися досить щемливими відео, відзнятими впродовж останніх трьох років та змонтованих з фото самих волонтерів, котрі встигли побувати в багатьох гарячих точках фронту.
Волонтерка “Вулика” Ганна Іванина зазначила, що на сьогодні попри чималий об’єм допомоги військовим від держави, окремі питання для поранених захисників залишаються без відповідей вже майже три роки поспіль. Зокрема задача з подолання відстані від лікувального закладу до місця проживання воїна (коли його відправляють на реабілітацію) залишається проблемою самого пораненого.
“Коли ми перший раз поїхали до Одеси, то побачили деякі проблеми, з якими стикаються наші військові. І були неприємно вражені. Але завдяки ініціативі волонтерів, допомоги військової адміністрації, ТЦК, керівників медичних закладів був створений алгоритм дій військовослужбовців, які проходять лікування. Далі місцеві районні організації взяли на себе супровід поранених до Одеси для проходження ВЛК. Це великий прорив, бо нарешті ця проблема вирішена, адміністрація і голови громад почули волонтерів”, – розповіла Ганна Іванина.
Ще один важливий проєкт, який розпочали волонтери “Вулика”, – це доставка адресної допомоги військовим на нулі. А також створення живого коридору у будь-який час доби для зустрічі героїв на щиті при в’їзді до Ізмаїла. До речі, закликають приєднуватися до нього й звичайних мешканців міста, щоб долучитися до священної місії – віддати шану героям України.
“До ветерано-волонтерського руху в Ізмаїлі долучено багато команд, які забезпечують харчування, медикаменти, обладнання, яке відправляється на передову, психологічну допомогу в тилу, проводять патріотичну-виховну роботу з дітьми“, – підкреслила керівниця Ветерано-волонтерського руху “Вулик” Катерина Ізмайлова.
Співпрацює з ними Благодійний фонд “Придунав’я”, Ренійська громада, об’єднання “Павучихи Ізмаїл”, ВО “Елітні сітки і не тільки”, ГО “Ізмаїл для ЗСУ”, Олексій Шульга, Віталій Кінєв, Кіріл Дімов, Алла Нікітіна, Світлана Компаній, Людмила Гузаірова та ін. Окремо варто назвати унікальне та єдине на півдні Одещини підприємство “Равлики Бессарабії/Snail Farm”. Його засновник та власник Андрій Ширенков втратив на війні сина. З дня трагедії минуло більше року, і біль батьків навряд чи став меншим. Проте Андрій разом зі своєю дружиною Наталкою на своїй фермі (яка була створена ще у 2020 році) влаштували центр реабілітації, де приймають сім’ї ВПО, дітей, родини військових, загиблих захисників, полонених, безвісти зниклих.
Як сам Андрій Ширенков неодноразово повторював, він прагне аби його ферма стала місцем перезавантаження для військових, і робить все для цього. Зокрема, весною на фермі планують провести змагання з тріатлону для військовослужбовців та їх родин. А також в розробці є декілька проєктів, які направлені на фізичну та моральну реабілітацію.
Присутній представник Південноукраїнського волонтерського руху, полковник Анатолій Шамрай звертаючись до присутніх, пояснив, що “Вулик” направляє допомогу у найгарячіші точки нашої країни. І чим більше людей доєднається, тим буде краще.
“Цей круглий стіл ми проводимо не тому, що нам так захотілося, а для того, щоб більше людей доєдналися до волонтерського руху, до донатів“, – підкреслив він.
Як вже зазначалось вище, на круглому столі були присутні й колеги-волонтери з Болграду. Про їхню діяльність розповіла волонтерка Оксана Кілафли. Вона зауважила, що попри присутність частини проросійськи налаштованого населення, є у місті люди, які гуртуються й разом спромогаються щорічно збирати не менше мільйона гривень на допомогу військовим. Також пані Оксана продемонструвала присутнім унікальний настінний календар, присвячений 35 бригаді морпіхів, у лавах якої служить дуже багато хлопців та дівчат з Болградського, Ізмаїльського та Білгород-Дністровського районів Одещини. Всі кошти з його продажу йдуть на допомогу ЗСУ, а один екземпляр вона подарувала представникам “Вулика”.
Один з організаторів зустрічі, директор БФ “Розділи хліб із голодним” Олександр Ілаш відмітив, що волонтерський рух насправді в Ізмаїлі, як і в інших містах України, допомагає справлятися з задачами, які постають перед державою.
“Війна принесла багато страждань, але вона відкрила в нас безмежний ресурс любові, милосердя й єдності. Тож благодійний фонд направив свої сили на допомогу тим, хто найбільше цього потребує – військовим, ВПО, а також нашим дітям. А ще я щиро вдячний нашим закордонним партнерам, які підтримують Україну“, – повідомив Олександр.
Присутній на зустрічі гість із Сполучених Штатів Америки з українським корінням Джон Станко є засновником компанії “PurposeQuest” з особистого та лідерського розвитку. Чоловік подорожує світом, консультує та надихає людей у різних куточках планети. Він розповів про те, яку шану насправді мають від держави американські ветерани, як сильно їх поважає американське суспільство, та яку частку такого відношення становить сучасна американська культура. Говорячи про українських захисників, він зазначив, що ціну, яку вже заплатили воїни ЗСУ і продовжують платити зараз – її насправді виміряти неможливо.
“Я вважаю, що ви захищаєте не тільки свободу у своїй країні, ви захищаєте свободу усього світу“, – ствердно заявив пан Джон.
Американець також висловив впевнення, що одного дня країна почує своїх захисників та віддасть належну шану їх подвигу. А наприкінці спілкування присутнім на круглому столі військовослужбовцям пан Джон вручив невеличкі подарунки – зимові шапки з написом його рідного міста (Піттсбург) та потужні ліхтарі.
До речі, як розповів журналістці “БІ” Джон Станко, його предки, які емігрували до США, були не лише зі Львівщини – в його жилах також тече й бессарабська кров. Окрім цього, він є перший зі свого роду, котрий перетнув океан у зворотньому напрямі та приїхав до далекої Батьківщини його предків. Тож Джон сподівається, що цей візит не буде останнім.
Круглий стіл “Об’єднані Україною” тривав декілька годин поспіль, присутні на ньому торкалися різних аспектів допомоги ЗСУ, дивилися відео, плакали та сміялися. Як зазначають самі волонтери, ця зустріч стала ще одним важливим кроком на шляху до зміцнення співпраці та згуртованості.
За результати круглого столу Ізмаїльський державний гуманітарний університет разом з Південноукраїнським ветерано-волонтерським рухом планують провести форум, де обговорять проєкти та їх фінансування, тому зараз волонтери мають можливість представити свої ідеї, а потім реалізувати їх.
Завершилася зустріч спільним фото.
Загрузка...