Яке покарання отримали правопорушники з Ізмаїльщини, насильницькі дії яких призвели до госпіталізації потерпілих
У ГУ Нацполіції в Одеській області повідомили про обвинувальні вироки суду, які отримали двоє жителів Саф’янівської громади за спричинення тілесних ушкоджень співмешканці та односельцю.
Обидві події сталися у вересні минулого року.
У першому випадку 68-річний чоловік вдома вживав алкогольні напої разом із сином та співмешканкою, а в розпал хмільного застілля на ґрунті ревнощів вдарив останню кухонним ножем у спину. Лікарі доставили 57-річну потерпілу до медичного закладу із проникаючим колото-різаним пораненням грудної клітки та легені і непроникаючою колото-різаною раною лопатки.
Щодо другої події поліцейські встановили: 42-річний чоловік, дізнавшись, що 51-річний сусід образливо висловлювався на його адресу, пішов до нього з’ясовувати стосунки. Під час спілкування він ще більше обурився і вдарив товариша в руку та груди саморобним загостреним металевим списом, який приніс із собою. Медики госпіталізували потерпілого з непроникаючою різаною раною передпліччя та проникаючим пораненням грудної клітки.
За висновками судово-медичних експертів, частина отриманих потерпілими тілесних ушкоджень відноситься до категорії тяжких.
Слідчі зібрали достатньо доказів вини фігурантів та висунули їм обвинувачення в умисному спричиненні тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння. Завершивши слідство, що тривало під процесуальним керівництвом Ізмаїльської окружної прокуратури, правоохоронці скерували обвинувальні акти за ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України до суду.
На судовому засіданні обвинувачені визнали свою вину та щиро розкаялися у скоєному. Тож, як повідомили правоохоронці, вивчивши матеріали справ, дослідивши зібрані правоохоронцями докази та взявши до уваги каяття підсудних, суд визнав їх винними і призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з випробувальним строком старшому за віком чоловіку на один рік, а молодшому на два роки.
Протягом іспитового терміну засуджені повинні періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти його про зміну місця проживання та роботи, погоджувати виїзд за межі України.
«Суд дав чоловікам можливість виправитися без ізоляції від суспільства, але у разі порушення покладених на них обов’язків або скоєння інших правопорушень, їм може загрожувати ув’язнення», – додали у Нацполіції.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – ілюстративне