В Одесі Дюка вперше за час війни одягнули у вишиванку
Сьогодні, 23 серпня, вперше за час повномасштабного вторгнення РФ в Україну у середмісті Одеси одягли вишиванку на звільнений від мішків з піском старовинний пам'ятник Дюку - герцогу Арману де Рішельє, який у 19 сторіччі був мером міста. Про це заявили в оргкомітеті Вишиванкового фестивалю.
"Цьогоріч уперше від початку повномасштабного вторгнення Вишиванковий фестиваль повернувся ще до однієї своєї багаторічної традиції – урочисто одягнув Дюка у вишиванку. Для Одеси ця акція вже давно стала частиною відзначення Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що повернення традиції після кількарічної перерви для організаторів має особливе символічне значення: один із головних символів міста знову зустрічає українські державні свята у вишиванці.
Також на Приморських сходах у неділю було розгорнуто 35-метровий прапор України – кожний метр символізує 1 рік Незалежності України.
На Приморських сходах волонтери, громадські активісти, військові та одесити разом розгорнули 35-метровий український прапор. Цьогоріч до акції також долучилися військовослужбовці бригад оперативного командування "Південь".
Ще один прапор – завдовжки 30 метрів – організатори разом із патронатною службою 39-ї окремої бригади морської піхоти розгорнули на будівлі готелю "Велика Московська". Як пояснили в оргкомітеті, цей жест став символом опору російській перспективі в Одесі та утвердження української ідентичності міста.

"Підняття прапора на Приморських сходах сьогодні насамперед про стійкість. Ми проводили її багато років до повномасштабного вторгнення і продовжуємо зараз. Війна не змусила нас відмовитися від своїх символів і традицій. Але сьогодні в цій акції є ще один надзвичайно важливий сенс – вдячність нашим військовим. Ми можемо знову бути тут, збиратися разом і розгортати український прапор завдяки людям, які захищають Україну", – зазначила Наталя Мажарова, голова ГО "Вишиванковий фестиваль".
Джерело: УНІАН






