Вперше за кілька десятиліть на півдні Одещини помітили родину оленів

Вперше за кілька десятиліть на півдні Одещини помітили родину оленів

У Бородинському лісництві на півдні Одеської області лісівники помістили родину благородних оленів. Про цю несподівану зустріч розповіли у ДП «Ліси України».

Звідки прийшли олені – поки загадка. Але майже одночасно ще одну пару побачили в районі селища Сарата.

Благородний олень колись був поширений на півдні України. Але зник через надмірне полювання та втрату природних місць існування. Протягом останніх десятиліть лісівники не фіксували оленів в цій місцевості.

«Можливо, олені повертаються? Саме таке питання сьогодні ставлять собі лісівники Одещини після кількох несподіваних зустрічей із тваринами. Коли оленів стає більше, це вже привід замислитися», – пишуть у ДП «Ліси України».

Для єгерської служби поява цих тварин – не лише приємна новина, а й велика відповідальність. Тож наразі посилено охорону території, організовано додаткове патрулювання, а з місцевими жителями проводять профілактичні бесіди.

«Бо зараз головне – дати тваринам спокій і безпеку. Попереду – спостереження, облік і контроль. І дуже хочеться вірити, що ця історія матиме продовження», – зазначили у ДП «Ліси України».

Фото – скриншот з відео ДП «Ліси України»

Джерело: Південь сьогодні