Пляжі Кароліно-Бугаза закриті, але туристи купаються, а готелі заповнені
Про це повідомляє Суспільне Одеса.
Під час візиту журналістів пляж був заповнений приблизно наполовину. Відпочивальники займали шезлонги біля готелів, розташовувалися на рушниках просто на піску, а дорослі й діти купалися в морі.
Прохід до узбережжя залишався вільним. Із попереджень журналісти помітили лише кілька табличок із написом «Купатися заборонено», які лежали на піску.
Туристи розповіли, що знають про мінну небезпеку, однак свідомо вирішили приїхати до моря. Частина відпочивальників заходить у воду лише біля берега, вважаючи це менш ризикованим.
Одна з туристок приїхала разом із дітьми з Рівного. За її словами, перед поїздкою родина хвилювалася через повідомлення про міни, але після прибуття побачила на узбережжі багато людей.
Інша родина приїхала з Чернігова. Відпочивальники пояснили свій вибір тим, що дітям потрібне море, а поїздка за кордон залишається дорогою та складною.
Готель заброньований до 9 серпня
Активний сезон підтверджують представники місцевого готельного бізнесу. Керуюча одним із комплексів Анастасія Наймушина розповіла, що після початку повномасштабного вторгнення роботу фактично поставили на паузу через небезпеку.
У 2026 році попит виявився навіть вищим, ніж до війни. За словами керуючої, до 9 серпня у комплексі вже немає вільних номерів, а сімейні номери заброньовані до середини місяця.
Однією з причин такого попиту вона називає ситуацію з мостом у Затоці. Через його пошкодження частина туристів обирає Кароліно-Бугаз і район станції Лиманська.
При цьому офіційного дозволу на відкриття пляжу немає.
«Ми, як готель, продаємо розміщення біля пляжу, а не купання в морі», — пояснила Наймушина.
Ціни на проживання зросли
До початку активного сезону тримісний номер у комплексі можна було забронювати за 2,5–3,5 тисячі гривень на добу. Тепер його вартість становить від 4 до 5 тисяч гривень без сніданків.
Попри подорожчання, попит залишається високим.
Під час заселення туристам пояснюють правила безпеки, показують укриття та рекомендують підписатися на місцеві канали сповіщення про повітряні тривоги.
Відпочивальники розповіли журналістам, що під час тривог прямують до облаштованих біля готелів укриттів.
Місцеві підприємці також говорять про активний сезон. За словами продавчині Валентини, кількість туристів цього літа приблизно відповідає довоєнному рівню. Найбільший наплив відпочивальників очікували після 10–15 липня.
Чому пляжі не відкривають офіційно
Голова Кароліно-Бугазької громади Андрій Апанасенко повідомив, що рішення не відкривати пляжі ухвалили після наради за участю військової адміністрації, поліції, ДСНС, прикордонників і військових.
Головною причиною залишається мінна небезпека.
Через відсутність офіційного дозволу на пляжах немає рятувальних постів, спостережних веж та іншої інфраструктури, необхідної для безпечного відпочинку.
Водночас місцева влада визнає, що люди все одно приїжджають на узбережжя та самостійно приймають рішення заходити у воду.
Сільська рада не може заборонити туристичному бізнесу надавати послуги з проживання. Базам відпочинку рекомендують облаштовувати укриття, встановлювати системи оповіщення та пропонувати гостям альтернативу морю — зокрема басейни.
Купання відбувається на власний ризик
Офіційно закритий пляж не проходить необхідної перевірки та не має передбаченої для відкритого узбережжя системи безпеки. На ньому немає рятувальників, а відповідальні служби не гарантують, що морське дно та прибережна зона безпечні.
Попередження про мінну небезпеку стосуються не лише можливих вибухонебезпечних предметів на березі. Морські міни та їхні фрагменти можуть переміщуватися течією, особливо після штормів.
Тому присутність інших людей у воді або купання біля берега не означають, що ділянка перевірена та безпечна.
До Кароліно-Бугаза запустили електричку
Із 28 червня до Кароліно-Бугаза знову курсує електропоїзд з Одеси. Вартість квитка становить 130 гривень.
Відновлення залізничного сполучення також спростило поїздки на курорт для туристів, які не мають власного автомобіля.
Таким чином, у Кароліно-Бугазі фактично триває повноцінний туристичний сезон: працюють готелі, кафе, магазини та торгові точки. Водночас пляжі залишаються офіційно закритими, а відповідальність за рішення купатися відпочивальники беруть на себе.
Джерело: thepublic






