Одесі 610 років — активісти пройшли ходою по місту(фото)
Сьогодні відбулася святкова акція на честь першої згадки Одеси в літописах. Учасники пройшлися ходою від Парку Шевченка вздовж центра міста, аби популяризувати історію краю, що звільнена від імперських наративів.
Про це повідомляють журналісти Новини.LIVE з місця подій.
Перша згадка про місто
Населений пункт на місці сучасної Одеси вперше згадувався у праці польського історика Яна Длугоша. Це було 19 травня 1415 року. Тому активісти наполягають на тому, що саме сьогодні треба відмічати день нашого міста.
"Чим більше ми це будемо популяризувати, тим більше місто буде готове до зміни дня заснування Одеси. Але очікуємо якогось рішення в юридичній площині для того щоб ця дата однією з пам'ятних дат. Оскільки про ніяке заснування у 1794 році мова не йдеться", — каже організаторка акції Катерина Мусієнко.
Учасники акції пройшлися ходою від Парку Шевченка центром містад до вулиці Торгової. Марія сьогодні долучилася до святкування дня міста у вишиванці. Дівчина каже: вивчати історію без імперских стереотипів вкрай важливо сьогодні для одеситів.
"Коли вчилася я у нас був предмет "Одесазнавство" на котрому ми прославляли Катерину. Це є брехнею та неправдою, цього не має бути. Знаня іторії — ключ до того, щоб не повторювати її помилок",— впевнена Марія.
Новий підхід до минулого
Напередодні святкування активісти організували освітницькі лекції з історії краю. Діана, менеджерка фестивалю "Одесі 610" каже: людей на ній було менше ніж на святкуванні, тому науковий підхід до вивчення свого минулого необхідно постійно популяризувати.
"Наш край переплітає в собі багато різних культур, а не лише російську. Сьогодні в нас вже пройшла 1 лекція на Торговій. Прийшло небагато людей, але цікавіть до таких заходів є, і це головне", — каже Діана.
Олена Михальченко долучилася до святкування, оскільки впевнена: російські наративи необхідно викорінювати. Тільки так ми зможемо повернути свою ідентичність, яку намагалися стерти протягом кількох віків.
"Прийшов час викорінювань усі імперські наративи та повертатися до своєї ідентичності. Не відвертатися від неї а навпаки занурюватися, вивчати історію, щою позбавитися того, що вже не є актуальним", — вважає Олена.
Новий день міста
У праці польського історика Яна Длугоша, що датована 1415 роком, згадується порт Коцюбіїв, який існував на території сучасної Одеси. На думку сучасних фахівців поселення на території нашого міста було засноване ще до того, та існувало безперервно.
Джерело: Новини.LIVE