Еколог з Одещини поділився жахливими кадрами, зробленими на берегах зникаючої річки
Cегодня в 10:46
Общество
Річка Хаджидер (з тюркського – гірка річка) ще нещодавно, разом з річкою Алкалія, була одним з основних джерел прісної води для Тузлівських лиманів і підтримувала хоч частково життя природних екосистем та біорізноманіття у Національному природному парку «Тузлівські лимани». Про це і про те, що з водоймою відбувається зараз, розповів на своїй сторінці в Фейсбук співробітник установи, еколог Іван Русєв.
«Широкою заплавою, з неймовірно красивими меандрами, вона протікає (вірніше протекала) через село Дивізія. У радянськи часи у заплаві всієї річки вбивали меандри і каналізували ії, щоб основну частину заплави перетворити на сільгоспполя і труїти химикатами», – поділився спогадами вчений.
Він також додав посилання на свою публікацію майже дворічної давності, де розповідав про те, як річку перегородили греблею, залишивши для проходу води лише дві труби діаметром один метр кожна.
«А зараз під час війни в межах нацпарку, на державних землях водного фонду заплави, нелюди добивають річку масштабним забрудненням: сміттям від теплиць, гнієм від худоби кошар яки розташовуються прямо на березі річки, та масштабними обьємами будівельного сміття», – зазначив еколог.
У ситуації, що склалася, Іван Русєв звинувачує владу громади, яка «закриває очі на знищення краси місцевості і основи життя мешканців і не реагує на приписи служби держохорони нацпарку по наведенню порядку». І констатує, що Держекоінспекція теж виїзджала на фіксацію порушень, але результату ці виїзди не принесли.
Як завжди, еколог поділився з читачами, зробленими на місці подій фотографіями.