На Одещині на Білому озері розцвіли глечики(фото)
На Білому озері, що у дельті Дністра, розпочалося цвітіння глечиків жовтих (Nuphar lutea), відомих ще як латаття жовте, кубишка жовта — одного з найкрасивіших і водночас найцікавіших представників нашої водної флори. Про це розповіли у Нижньодністровському національному природному парку, передає видання «Південь сьогодні».
Латинська назва глечиків жовтих – «нюфар лютеа» (Nuphar lutea). «Нюфар» походить від арабського слова, яке теж означає «німфа»; «лютеа» – жовта.

Це багаторічна водяна рослина з родини лататтєвих, яку легко впізнати за круглими, “восковими” листками, що плавають на поверхні води, та сонячно-жовтими квітками, схожими на маленькі кубки або корони. У народі її називають просто — латаття жовте.
А ось декілька цікавих фактів про рослину:
Квіти мають аромат алкоголю, яким приваблюють опилювачів — переважно мух.
Росте лише в чистих, не забруднених водоймах — тому її поява свідчить про екологічне здоров’я озера.
Її насіння полюбляють крижні, чирянки та інші птахи, а кореневища — ласощі для бобрів, видр, кабанів, а також… лосів (бобри та лосі, у Нижньодністровському нацпарку не мешкають).
У традиційній медицині глечики відомі як потужний фітопрепарат, але через наявність токсичних алкалоїдів використовуються лише під контролем фахівців. У нацпарку нагадують, що самолікування — категорично заборонене.
Цвітіння глечиків триває з червня по вересень, тож саме зараз — чудова нагода вирушити на спостереження за цим ботанічним явищем.

У нацпарку просять відвідувачів дотримуватися правил перебування в природоохоронній зоні:
- не зривати квіти,
- не заходити у воду в місцях зростання глечиків,
- не залишати після себе сміття.
Глечики жовті — це не просто прикраса плавнів. Це індикатор чистої води, частина природної спадщини, яку ми маємо оберігати разом.
Джерело: Південь сьогодні