В Одесі оцифрують унікальні туркменські прикраси XIX століття(фото)

В Одесі оцифрують унікальні туркменські прикраси XIX століття(фото)

Музей Блещунова та ГО «Піксельовані реальності» розпочинають новий етап цифрового збереження культурної спадщини. У межах проєкту буде створено 3D-моделі 32 прикрас та амулетів з колекції традиційного жіночого вбрання туркменських жінок XIX століття. Колекція є частиною фондів ОММОК ім. О. В. Блещунова та має надзвичайну художню та історичну цінність.

Проєкт став можливим завдяки програмі підтримки цифровізації культурної спадщини від House of Europe. Музей увійшов до числа 15 переможців конкурсу серед понад 230 заявок, отримавши фінансування у понад 19 000 євро.

Для зйомки прикрас буде використано поєднання оптичного 3D-сканування та інноваційного алгоритму Gaussian Splatting — це дозволить точно відтворити складні фактури срібла, прозорі елементи та багатошарові деталі.

Проєкт має на меті не лише цифрове збереження, а й відкриття колекції для ширшої аудиторії — 3D-моделі будуть доступні в Реєстрі Музейного фонду України для дослідників, студентів і всіх зацікавлених.

 

Це вже друга спільна ініціатива ГО «Піксельовані реальності» та музею: у 2024 році було успішно реалізовано проєкт «Крихка колекція», присвячений порцеляні.
«Оцифрування ювелірних виробів — це технічний виклик, адже маємо справу з блиском, прозорістю, рухомими деталями. Але саме такі об’єкти потребують цифрового збереження найбільше», — зазначає Федір Бойцов, голова ГО «Піксельовані реальності».

Проєкт — це ще один крок до посилення ролі музеїв у цифрову епоху, популяризації приватних колекцій і міжнародної співпраці.

Джерело: culturemeter



Загрузка...