У нацпарку на Одещині цвітуть проліски: екологи розповіли про особливості цього ранньовесняного медоноса
На території національного природного парку «Тузлівські лимани» цвіте проліска дволиста (Scilla bifolia). Фотографіями квітки поділилися у дописі нацпарку, передає видання «Південь сьогодні».
Проліска – це багаторічна трав’яниста рослина 6-20 см заввишки з підземною цибулиною. Головною ознакою проліски є наявність двох, рідше трьох прикореневих листків, що огортають стебло до середини його довжини. Листки широколінійні, жолобчасті, звужені до основи. Квітка правильна, роздільнопелюсткова блакитного, дуже рідко рожевого або білого кольору. Квітки зібрані у суцвіття китиці. Плід — чорна, куляста коробочка.

Ця рослина – ранньовесняний медонос і ціниться тим, що зацвітає відразу ж після танення снігу. Найкраще росте суцільними насадженнями під різним листяним деревостаном на родючому ґрунті.
Також, як поділилися у нацпарку, про квітку існує гарна легенда:
«Йшли вигнані з раю Адам і Єва холодною безлюдною землею, їх босі ноги обпікав колючий сніг, була зима, стояли морози. Бідна Єва розплакалася, не стільки від холоду і болю, скільки від жалю про загублений рай, де завжди світило сонце і цвіли квіти. Зглянувшись, Господь перетворив кілька її сльозинок у квіти проліска, щоб вони втішили її і дали зрозуміти, що Бог не залишив своїх дітей», – розповідають у дописі НПП «Тузлівські лимани».


Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – Соколов Вячеслав