Щорічно на Одещині реєструють близько пів сотні випадків захворюваності на хворобу Лайма: поради медиків

Щорічно на Одещині реєструють близько пів сотні випадків захворюваності на хворобу Лайма: поради медиків

З початку 2025 року в Одеській області зафіксовано 10 звернень через укуси кліщів. На щастя, жодного випадку зараження. При цьому, за даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб, в області захворюваність населення на хворобу Лайма реєструється в межах 40-60 випадків щорічно. Всі випадки пов’язані з перебуванням населення у лісопаркових зонах, на схилах уздовж берега моря тощо. У 2024 році за медичною допомогою звернулися 1124 людини, з яких у 63 випадках було підтверджено інфікування. Про це йдеться у дописі установи.

Укус кліща безболісний, проте може бути шкідливим для здоров’я як людей, так і тварин. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку на інфекції, які передаються кліщами, хворіє від 5 до 12 тисяч європейців. В Україні поширені хвороба Лайма та кліщовий енцефаліт, які трапляються у теплий період року і співпадають з активністю іксодових кліщів.

«Сподіваємося, що свідомість громадян та профілактичні заходи й надалі допомагатимуть зменшувати ризики», – наголошують медики.

В період активності кліщів фахівці Одеського обласного центру контролю та профiлактики хвороб відвідують парки та проводять збір кліщів задля визначення чисельності екземплярів на м.кв. Протягом епідсезону дана робота проводиться фахівцями систематично.

Алгоритм дій, якщо ви виявили на тілі кліща: не тиснути, не виривати, не заливати олією або спиртом. Потрібно звернутися у травмпункт, де вам допоможуть видалити кліща з тіла і проконсультують щодо подальших дій.

Якщо поблизу немає медичного закладу, медики радять акуратно викрутити обертальними рухами, обхопивши його марлею, або за допомогою пінцета. Потім – продезінфікувати місце укусу будь-яким спиртовим розчином. Також можна здати кров на антитіла і за потреби пройти імунотерапію.

Постраждалому від укусу кліща дуже важливо спостерігати за місцем укусу і за своїм загальним станом. В перші 2-3 дні навколо місця укусу буде почервоніння – це природна реакція шкіри на укус. Після закінчення цього терміну, якщо почервоніння зникне, то все добре. Проте якщо почервоніння залишиться, збільшуватиметься і змінюватиме форму, то необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста, який призначить необхідні аналізи і профілактичне лікування. Взагалі, зауважують фахівці, лікаря необхідно відвідати вже у першу добу після укусу незалежно від результатів протягом місяця варто звертати увагу на будь-які висипання на шкірі і слідкувати за температурою тіла. Енцефаліт та кліщовий системний бореліоз (хвороба Лайма) діагностуються дуже складно і не відразу. Тому в разі підозри, через три тижні після укусу, можна здати аналіз крові на наявність антитіл до цих інфекцій, для того, щоб упевнитися, заражені ви чи ні.

Детальніший матеріал на цю тему підготували фахівці паразитологічної лабораторії Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб за посиланням: https://surl.li/macolq.

Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – ілюстративне

Джерело: Південь сьогодні



Загрузка...