На Одещині учасник бойових дій розвиває тепличний бізнес завдяки гранту від держави

На Одещині учасник бойових дій розвиває тепличний бізнес завдяки гранту від держави

Подружжя Сергій та Вероніка Некачайло з села Майори Біляєвської громади у 2024 році отримали від держави грант 500 тисяч грн і створили власний бізнес – тепличне господарство. Вероніка – мама у декреті, Сергій – учасник бойових дій. Історію сімейного підприємства розповіли журналісти Вilyayivka.city, передає видання «Південь сьогодні».

Після повернення з фронту Сергій шукав відповідь на питання – чим займатися далі, адже треба виховувати трьох дітей. Вероніка мала виходити на роботу, працювала раніше у банку. Але довелось звільнитися, бо садочка не було, залишати дитину ні з ким.

До повномасштабної війни Сергій з братами займався будівництвом. Каже, на основні потреби вистачало. Зараз ситуація змінилась, діти ростуть, потреби, всім хочеться дати гідне життя і освіту. Повертатися до будівництва не хотів: брати на фронті, заміни їм нема, а самому важко.

«Раніше землю брав в оренду, люблю її, вирощував зернові. Коли оренду підняли, довелося відмовитись, адже фінансово це було невигідно. Був досвід вирощування овочів у відкритому ґрунті, але невдалий», – розповідає Сергій.

Ідею створити тепличне господарство підказав йому знайомий. Він теж мав невелику теплицю, але все облаштовував власним коштом. Невелика теплиця була і у Сергія з Веронікою, втім більше для власних потреб.

«Ми тоді у 2023 вже думали про масштабування, ідея була, потрібні були кошти», – зазначає подружжя

У 2023 році Вероніка в Інтернеті натрапила на інформацію, що можна отримати від держави грант на відкриття власної справи. Зокрема, для родини учасника бойових дій. Спочатку вони подали заявку, бізнес-план через Дію. Після розгляду їм відповіли, що план «сируватий» і порекомендували звернутися до місцевого центру зайнятості.

«На початку лютого 2024 ми звернулись до Біляївського центру зайнятості, у березні пройшли безкоштовне навчання, до речі, дуже цікаве і корисне, у квітні подали проєкт, а у травні нам його погодили. Невдовзі надійшли і кошти», – згадує Вероніка.

Оскільки Сергій має статус учасника бойових дій, можна було отримати 500 тисяч гривень. Умови дві: працевлаштувати двох людей і працювати три роки поспіль. Першу умову Сергій виконав, другу сподівається перевиконати. Окрім цього держава компенсує підприємцю за працівників ЄСВ.

На грантові кошти родина придбала матеріали для будівництва теплиць на площі 12 соток. А також за умовами гранту частину коштів витратили на обладнання, придбали трактор з фрезою і котел для розсадника.

Будівництвом займався Сергій, жартує, що тут йому навики будівництва згодились. На початку серпня теплиці вже стояли, а наприкінці серпня подружжя збирало перший врожай огірків і отримало перший дохід.

Вони проаналізували, якщо працювати два обороти, щоб теплиця не пустувала, то дохід закриватиме не лише базові потреби, а можна пускати кошти на розвиток і навіть щось відкладати.

«Бізнес складний, ранній підйом, багато справ, але я встаю з посмішкою, бо люблю цю справу. В складних ситуаціях життя може дуже змінитися, якщо не складати руки, як бачите, і у кращий бік», – говорить Сергій.

Своїм досвідом чоловік радо ділиться з односельчанами, розповідає хлопцям, які також повернулися з війни. Не всі, за його словами, вірять, що таке можливо.

Припускає, що люди не раз натрапляли на обман, тому не вірять у таку допомогу. Без позик і кредитів, без повернення коштів. Лише бери і працюй. Він своїм прикладом намагається це доводити.

«Деякі бояться відповідальності, що не потягнуть. Якщо чесно, якби не дружина, можливо, і я б теж не потягнув. Вона моя опора. Можна, звісно, пробувати і своїми силами, але це дуже довго, а життя одне і швидкоплинне. Це я зрозумів ще на війні, коли пару раз по мені прилетіло, і все життя за мить пронеслось перед очима», – ділиться чоловік.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Джерело: «Юг.Today»



Загрузка...