Понад 80% жителів Одеської області мають ознаки депресії: результати дослідження
Ознаки депресивного розладу мають четверо з п'яти опитаних в Одеській області — це 81,45%.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного з березня по листопад 2024 року, повідомляє Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Всього онлайн-опитування пройшли 1089 жителів Одещини, а для визначення наявності депресії та ступеню тяжкості депресивних розладів використовувалась Шкала Бека.
Виявилось, що двоє з кожних п’яти опитаних мали високий рівень депресії (43,62%), кожен четвертий – середню ступінь (26,81%), кожен десятий – легкий (11,02±0,95%).
У зв’язку зі стресом спричиненим ситуацією у державі, троє з п’яти опитаних (54,36%) не відчувають спокою, зокрема легко дратуються 35,81%, постійно знаходяться в напрузі 11,57%, стан апатії відчувають 6,98%.
Три п’ятих респондентів відповіли, що вони не висинаються. Зокрема кожен шостий страждає на безсоння, прокидаєся по декілька разів за ніч, в цілому спить не більше 5-ти годин на добу (15,43%).
Про причини депресії розповіла «Думській» психологиня Ольга Китик.
«Депресія може бути у людей, які щасливо живуть із партнером, працюють на хорошій роботі й у них немає фінансових проблем. Причиною депресії може бути біохімічний процес в організмі. Наприклад, проблеми зі щитовидкою, нестача вітаміну Д, дисбаланс гормонів. Також причиною депресії може бути особиста ситуація людини. Війна — це ідеальне підґрунтя для депресивного розладу», — каже Ольга Китик.
За її словами, шкала Бека — дуже дієва методика, що допомагає виявити в людини ознаки депресії, але результати тесту не слід сприймати як стовідсоткові. Тому, в будь-якому разі, необхідна консультація фахівця.
«Навіть, якщо здається, що жодних передумов для депресії немає, це не означає, що потрібно картати себе за пригнічений емоційний стан. Його треба визнати, — додала Китик. — Якщо щось болить — ми йдемо до лікаря, з депресією також. Не потрібно соромитися свого стану та походів до психологів і психотерапевтів. Може допомогти терапія, медикаменти, які призначить фахівець».
Щоб зберегти ментальне здоров'я, психологи рекомендують не ігнорувати свої переживання і не знецінювати їх. Також дуже важливим є повноцінний сон, фізична активність, правильне харчування, відпочинок і спілкування з приємними людьми.
СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!