Чи потрібно організовувати новорічні свята у закладах освіти: думка директора департаменту освіти Одеської ОВА
Вже третій Новий рік ми зустрічаємо в умовах повномасштабної війни. І вже третій рік тривають активні дискусії щодо необхідності встановлення ялинок, влаштування святкових заходів, зокрема – у навчальних закладах. Багато хто вважає, що будь-які свята наразі недоречні, адже бої за свободу та незалежність України тривають безперестанку і досі, й усі веселощі мають бути після Перемоги. Існує й протилежна думка – що свято для дітей потрібне, особливо у такі скрутні для українців часи. Свою думку зокрема висловив з цього приводу директор департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександр Лончак, передає видання «Південь сьогодні».
Олександр Лончак вважає, що усі традиційні для нас новорічні свята мають бути для дітей і зараз, та наголошує, що відбирати такі пам’ятні миті дитинства ворог просто не має права. Окрім цього, директор департаменту зауважив на тому, що особливо таких заходів потребують діти, чиї рідні зараз не поряд – боронять країну на фронті, або, на жаль, загинули внаслідок російської агресії:
«Шановні колеги, батьки! Моя позиція на третьому році війни не змінилася: у дітей повинно бути свято! Миколая, Різдвяні традиції, Новий рік. Ніхто не має права забрати у них ці пам’ятні миті дитинства, тим більше ворог! Особлива увага тим, хто втратив рідних, хто не вдома через війну, чиї батьки зараз на фронті, діткам з особливими освітніми потребами. Ми – для них дім! І Святий Миколай теж ми! З надскладного воєнного 2024-го хочу, щоб їм найбільше запам’яталося саме це – відчуття святкової атмосфери, приємні сюрпризи, прикрашання ялинки та спільні добрі справи разом. У ці грудневі дні, коли серце так по-дитячому чекає дива, давайте разом продемонструємо, що світ не впав, і що ми з вами трішечки чарівники», – пише Олександр Лончак.
Водночас директор департаменту зауважує, що мова йде зовсім не про «гучне» святкування, а про теплі символічні моменти, як-от новорічні поробки та подаруночки, атмосферні локації, майстер-класи та зимові розваги:
«Чи варто робити це гучно, коли у нас повномасштабна війна? Звісно, ні. Але фотозона у закладі освіти, святкові локації, зроблені власноруч, теплі привітання та обмін емоціями з однокласниками, новорічні ранки, поробки та символічні подаруночки одноліткам з деокупованих територій або захисникам, майстер-класи, зимові розваги – не під забороною».
Посадовець також наголошує на важливості дотримання правил безпеки:
«Звісно, з дотриманням усіх правил безпеки і тільки там, де є укриття. Прошу не нехтувати сигналами повітряної тривоги і не розповсюджувати адреси проведення будь-яких заходів, а фото та відео у соцмережах публікувати лише після того, як подія відбулася і діти вдома. За цим – пильний контроль! Безпека – понад усе!»
Акцію #Подаруй_дітям_свято в закладах освіти Одеської області було оголошено відкритою.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА