10 років у неволі: в Одесі показали Крим очима громадських журналістів (фото, відео)

10 років у неволі: в Одесі показали Крим очима громадських журналістів (фото, відео)

Всього на один день в центрі міста, на площі біля пам'ятника Дюку де Рішельє, з'явилася експозиція у вигляді герба кримських татар «тамга». 

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Вулична виставка «Крим очима громадських журналістів: 10 років у неволі» – це 48 фотографій або майже 150 квадратних метрів фотодоказів знущань російських окупантів над кримськотатарським народом під час окупації Криму. Ці світлини були зроблені громадськими журналістами, які ризикуючи своїм життям фіксували злочини окупаційної російської влади в окупованому Криму – незаконні затримання, арешти, проведення обшуків та судові розправи над незгодними.

Автори цих світлин – це звичайні люди, жителі Криму, які у свій час почали документувати все те, що робили силовики росії. Сам феномен «громадської журналістики» виник тому, що з самого початку окупації російська влада почала знищувати незалежні ЗМІ в Криму, і багато медіа закрились, а професійні журналісти припинили свою діяльність, тому що не хотіли працювати на російську владу. Так виникли громадські журналісти, які й зараз працюють в Криму в умовах анонімності, тому ми не можемо відкрито називати їх імена, – розповіла правозахисниця, менеджерка проєктів Центру прав людини ZMINA Вікторія Нестеренко.

Вікторія Нестеренко

Крім того, в рамках заходу, всі охочі мали можливість написати листа зі словами підтримки для українських політв’язнів, які незаконно утримуються в росії.

Це надважливо! Саме ми повинні показувати, що ми про них пам’ятаємо і намагаємося їх звільнити. Це громадяни України, яких показово заарештували та тримають у неволі. Це навіть не полон, це незаконне утримання, яке відриває їх від родини, від держави, від життя взагалі. Цей галас який ми повинні створювати стосовно кожної людини дає їм шанс уникнути катування. Людину, яку пам’ятають, людину, про яку кажуть в ЗМІ та в суспільстві не будуть катувати показово.  Це наш обов’язок перед ними!–  підкреслив засновник ГО «Кримські татари Одещини», брат кримського політв’язня Алі Мамутова Февзі Мамутов. – Ми повинні пам’ятати, що це для нас вони політв’язні, а всередині росії та для російської окупаційної влади це терористи. Ми по-іншому дивимось на одних і тих самих людей.

Февзі Мамутов

Також написати листа українським політв’язням всі бажаючі зможуть на сайті Центру прав людини ZMINA або на сайті Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим. Там можна знайти список політв’язнів, яким можна надіслати листа та інструкції, а також інформацію як це зробити за допомогою електронної пошти або на абонентську скриньку.

Одеса – перше місто з п’яти обласних центрів, де буде представлена експозиція. Організатор фотовиставки – Центр прав людини ZMINA за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.



Загрузка...