Кращі учні Саратської громади відвідали Німеччину
У липні завдяки фінансовій підтримці та щирій гостинності бессарабських німців відбулась яскрава подорож учнів Саратського ліцею до Німеччини, що подарувала їм незабутні враження й феєричні емоції. Про це повідомили в Саратській селищній раді.
Обговорення організації поїздки стало можливим ще в березні цього року, коли до селища Сарата прибула німецька делегація на чолі з мером 42-хтисячного німецького міста Кірхгайм-унтер-Тек доктором Паскалем Бадером та нащадком бессарабських німців, пані Гілтруд Ельберт-Фано. Гості селища були приємно вражені гостинною зустріччю всією освітянською спільнотою Саратського ліцею, що стало потужним поштовхом для формування дружніх відносин між адміністрацією закладу освіти та мерією німецького міста. Другим етапом організації подорожі було звернення німецької сторони про забезпечення фінансування до фонду землі Баден-Вюртемберг в рамках майбутнього підписання меморандуму про солідарне партнерство між містом Кірхгайм-унтер-Тек та селищем Сарата. Отримавши попереднє погодження фінансового забезпечення даного проєкту, мером міста, доктором Паскалем Бадером, на ім’я Саратського селищного голови було направлено офіційне персональне запрошення директора Саратського ліцею Романа Ковшика, двох вчителів для супроводу Тетяни Аврамової, Миколи Верьовкіна та 19 учнів для відвідання в середині липня міста Кірхгайм-унтер-Тек.
Після погодження деталей майбутньої поїздки з приймаючою стороною, була сформована група з 19 учнів 14-16 років. Основним критерієм відбору було ґрунтовні знання англійської мови на належному рівні, оскільки протягом подорожі діти мали проживати у німецьких сім’ях та комунікувати з господарями, а також – учнівські досягнення у навчанні, участь в олімпіадах обласного рівня, успіхи у спортивних змаганнях та активна участь у всіх сферах житті ліцею.
Оскільки дорога до міста передбачалась цікавою, проте досить виснажливою, учні повинні були мати добрий фізичний стан. Лише в одному напрямі слід було подолати 2200 кілометрів 48- годинного шляху та перетнути кордони 5 держав- Молдови, Румунії, Угорщини, Австрії та Німеччини. І ось нарешті суботнім ранком 20 липня автобус з гордо піднятим українським прапором прибув до міста Кірхгайм-унтер-Тек.
Для комфортного дев’ятиденного перебування учнів, більш дружнім спілкуванням з однолітками, та кращим знайомством з побутом, традиціями та культурою жителів Німеччини, проживання передбачалося в приймаючих родинах цього мальовничого міста. Саратські учні були надзвичайно приємно вражені, з якою гостинністю, комфортом, теплом та турботою їх зустріли у сім’ях містян, які поставили собі за мету дати можливість дітям, хоча б на тиждень, відволіктись від щоденних повітряних тривог та буремних новин з фронтів російсько-української війни.
Завдяки неймовірній щирості та відкритості мера міста доктора Паскаля Бадера та його дружини Бріджит директор Саратського ліцею з трьома учнями мали за честь особисто проживати в будинку подружжя та познайомитись з його родиною.
Для учнів це була не просто подорож, а справжня культурна експедиція. Вони відвідали історичні місця міста Кірхгайм-унтер-Тек, прийняли участі в проектних днях у гімназії Людвіга-Уланда (LUG) та Freihof-Realschule, мали нагоду поплавати у муніципальному відкритому басейні, повболівати на футбольному турнірі Jesinger Teckbotenpokal, проявити свої спортивні навички на баскетбольному тренуванні команди Kirchheim Knights та скалодромі в Stuntwerk. Особливо теплі спогади залишилися від спілкування з німецькими однолітками на шкільному фестивалі під час святкування закінчення навчального року, яке, до речі, припадає на цей час.
Надзвичайно насиченою та незабутньою була і екскурсійна програма до замку Ліхтенштейн із Туманною печерою Зонненбюль. Море емоцій учні отримали від дводенного відвідування міста Штутгарт. Там саратська група познайомилась з музеєм Mercedes-Benz, планетарієм, історико-краєзнавчим музеєм Бессарабського дому та зоопарком Wilhelma. Для хлопців захоплюючою подією було відвідування футбольної арени команди VfB та її академії. А закінчувалися ці карколомні дні вечорами боулінгу та шопінгом в аутлеті Метцінгена.
Останній суботній день ознаменувався спільним сходженням на гору Тек разом з приймаючими родинами та прощальною вечерею у ресторані.
Перебуваючи у Кірхгаймі представники муніципалітету, прийомні сім’ї, жителі міста активно цікавилися умовами навчання саратських учнів під час військового стану та були обізнані з ситуацією, яка склалася у енергосистемі України під час обстрілів. Роман Ковшик розповідав, з якими складнощами в організації освітнього процесу приходиться стикатися під час вимкнення світла та перебування в укритті.