Який стан забруднення атмосферного повітря в Одесі
Моніторинг стану атмосферного повітря міста Одеси проводить лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗА). За період від 1 по 5 серпня показники забруднення у місті відповідали нормам, про що повідомили у Гідрометеорологічному центрі Чорного та Азовського морів, передає інформаційна агенція «Юг.Today».
Зазначено, що перевищення максимально-разових значень гранично допустимої концентрації (ГДК) не спостерігалось. За цей період найвищі максимально-разові концентрації по діоксиду сірки спостерігались 3 серпня о 19 годині та склали 0,08 мг/м³ (максимально-разова 0,500 мг/м³), по діоксиду азоту спостерігались 3 серпня о 19 годині та склали 0,10 мг/м³ (максимально-разова 0,2 мг/м³), по формальдегіду 1 серпня о 13 годині і склали 0,014 мг/м³ (максимально-разова 0,035 мг/м³), фенолу – 0,007 мг/м³ (максимально-разові 0,010 мг/м³ ) 1 серпня о 19 годині і фтористого водню – 0,012 мг/м³ 5 серпня о 1 годині (максимально-разові 0,020 мг/м³) та сажі 3 серпня о 19 годині концентрація склала 0,12 мг/м³ (максимально-разова 0,15 мг/м³).
Нагадаємо, що наприкінці липня та на початку серпня мешканці Одеського району відчували неприємний запах, у зв’язку з чим проводилися відповідні дослідження. Зокрема 28 серпня повідомлялося, що концентрація діоксиду сірки суттєво підвищувалась у нічні години, але не досягала рівня гранично допустимої концентрації (ГДК) і відповідала допустимому рівню забруднення. А ось рівень діоксиду азоту тоді дещо перевищувала ГДК, що відноситься до слабко небезпечного рівня забруднення. Загалом наприкінці липня проби на такі показники, як діоксид сірки, діоксид азоту, сірководень, окис вуглецю, пил, сажа та аміак, відповідали нормативним вимогам та не перевищували гранично допустимих концентрацій.
Крім того, як ми зазначали днями, неприємний запах може бути пов’язаний зокрема з пожежною ситуацією у регіоні: за словами пожежників, на початку цього місяця відбувалося тління торф’яних шарів. У ДСНС запевнили, що небезпеки немає, а на місці тління чергують рятувальники. Однак наголосили, що саме людський фактор (навмисний підпал, самовільне спалення сухої рослинності та необережне поводження з вогнем) залишається єдиною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях.
Також зазначимо, що цього літа мешканці Одеси та прилеглих населених пунктів сморід відчували багато разів, про що розповідав еколог Владислав Балінський.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – ілюстративне