За тиждень працівникам швидкої на Одещині довелося п’ять разів приймати пологи: чому цього не повинно бути

За тиждень працівникам швидкої на Одещині довелося п’ять разів приймати пологи: чому цього не повинно бути

Останній тиждень виявився рясним на пологи, прийняті співробітниками Центру екстреної медичної безпеки та медицини катастроф у різних районах Одеської області. Так, заявки від вагітних цими днями надходили до Єдиної оперативно-служби Центру з Ламбрівки, Миколаївки, Миколаївської дороги, Озерного та Станіславки. Про це медики розповіли на своїй сторінці в Фейсбук.

За тиждень бригада швидкої медичної допомоги допомогли народитися двом хлопчикам та трьом дівчаткам.

Пологи приймали бригади:

  • № 210 Пункту постійного базування ЕМД Бородіно (фельдшерка Світлана Трифонова та водій Іван Шарков);
  • № 208 Арцизьської станції (фельдшерка Віталіна Козловська та водій Юрій Цибух);
  • № 33 Підстанції №3 (фельдшерка Пєнкіна);
  • № 508 Пункту постійного базування ЕМД Озерне (фельдшер Нікодім Еужен та водій Віталій Брагару);
  • № 701 Подільської станції (подружжя фельдшерів Михайло та Тетяна Вдовіни і водій Микола Тімохін).

«Усі малюки разом із мамами після надання їм медичної допомоги були доправлені до медичних закладів у стабільному стані. Бажаємо всім здоров’я та щасливої долі. І вітаємо колег із поповненням на зміні. Ви справжні професіонали!» – написали медики.

Випадки, коли приймати пологи через різні обставини, здебільшого через брак часу на транспортування породіллі до медичного закладу, явище досить розповсюджене. І співробітники Центру ЕМД та МК розповідають про них у соціальних мережах. І іноді під такими публікаціями трапляються коментарі на кшталт «це і є робота медиків швидкої» і «нічого героїчного» в цьому немає. Проте лікарі кажуть, що не можуть з цим погодитися і наводять свої аргументи.

«Пологи в авто, вдома чи будь-де поза медичним закладом – це пологи в екстремальних умовах, адже вони несуть високий ризик для жінки і дитини. Якщо в цей момент поруч опиняється бригада швидкої, а це зазвичай фельдшер і водій, то їм доводиться докласти чималих зусиль, щоб допомогти малечі з’явитися на світ, надати малюку та мамі всю необхідну допомогу і дуже швидко доправити обох в медзаклад. І авжеж, це велика відповідальність і професійний виклик, адже ані житлове приміщення, ані авто ЕМД не є медичним стаціонаром з усіма витратними матеріалами та спеціалістами. У такі моменти наші колеги дійсно неперевершені. І цим треба пишатися і ділитися зі світом.

Також ми завжди описуємо такі випадки із застереженнями для майбутніх батьків. Закликаємо ставати на облік, вчасно проходити обстеження, прислухатися до свого лікаря та власних відчуттів, щоб заздалегідь прибути до пологового і народити і безпеці, під наглядом акушерської команди», – зазначають вони.

А ще лікарі кажуть, що будуть раді, якщо їхні публікації викликатимуть у людей радість за молоді українські сім’ї і вдячність медикам за їхню непересічну роботу.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Джерело: yug.today



Загрузка...