В Одесі презентували онлайн-проєкт для навчання ветеранів(фото)
Центр підготовки операторів безпілотних летальних апаратів "Крук" створив онлайн-платформу для навчання та працевлаштування демобілізованих військовослужбовців "Курс".
Як повідомляє кореспондент Інтента, інтернет-ресурс працює у тестовому режимі та пропонує освітні курси-вакансії в 5 різних сферах економіки.
За словами лідера команди розробників Микити Гавриленка, в Україні наразі близько 1,2 мільйона ветеранів, з яких 25% потребують підтримки у здобутті освіти, а 20% — допомоги з працевлаштуванням.
Водночас вважає спікер, демобілізовані зі збройних сил люди здатні задовольнити кадровий голод роботодавців та мають конкурентні переваги на трудовому ринку. Створена соціальна платформа має спростити пошук роботи для ветеранів та членів їхніх родин.
"Ми розробляємо курси разом із працедавцем. Пройшов курс та склав тест — іди одразу на співбесіду. Сервіс пропонує освітні програми на робітничі спеціальності, що мають низький поріг входження та передбачають можливості кар'єрного зростання. Курс дає уявлення про роботу і посаду. Більшість з них можна пройти за день", — пояснив Микита Гавриленко.
Для отримання послуг людині достатньо зареєструватися на платформі та підтвердити свою приналежність до сил оборони. Ветеран вказує лише своє ім'я та електронну пошту. Персонал сайту у ручному режимі зв'язується з кожним та надає консультацію.
Зараз "Курс" має функціонал лише освітньої платформи, але розробники планують поступове додавання нових опцій: публікація вакансій виключно для ветеранів або членів їхніх родин, розміщення анонімізованих резюме, закритий блог для учасників спільноти та її розвиток.
На Одещині представники соціального проєкту шукають кооперації з місцевими громадами та бізнесом.
Представникам самоврядування чи мешканцям громади достатньо звернутися до проєкту, аби почати співпрацю.
До бізнесу розробники не висувають якісь жорсткі критерії й готові допомогти з працевлаштуванням у будь-які напрямки, але роботодавець має працювати в межах трудового кодексу та пропонувати гідні умови роботи.
"Це не про рабський завод з мінімальною зарплатою, а про гроші, які дають людини можливість жити комфортно. Зараз наша найнижча заробітна плата з тих курсів, що ми розмістили, це 20 тисяч гривень. Невеликі гроші для міста мільйонника, але досить непогані для маленького містечка чи обласних центрів меншого розміру", — наголосили організатори платформи.
Платформа надає бізнесу методичну і технічну допомогу з розроблення курсу під вакансію. Робить акцент на інклюзивності та співпраці з малим бізнесом. Зі слів Микити Гавриленка, близько 30% працевлаштованих через платформу ветеранів мають групу інвалідності.
Проєкт реалізується за підтримки Міністерства у справах Ветеранів, Міжнародного фонду "Відродження" та компанії Amazon. До створення окремих елементів онлайн-платформи на волонтерських засадах долучились представники українського бізнесу.
Раніше в Одесі презентували нову програму зі шкільного предмета "Захист України".
Олексій Кравчук