Яке сьогодні, 2 серпня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
Сьогодні, 2 серпня, День пам’яті загиблих воїнів-десантників різних часів і поколінь. Віряни вшановують перенесення мощей святого першомученика Стефана. До Нового року залишився 151 день.
2 серпня 2024 року — п’ятниця. 891-й день війни в Україні.
Що сьогодні за церковне свято
2 серпня в церковному календарі – день перенесення мощей святого першомученика Стефана. Перенесення мощей святого первомученика і архідиякона Стефана відбулося близько 428 року. Після мученицької смерті святого Стефана, його тіло було залишене без поховання, але згодом його поховали в селі Кафаргамала. Пізніше мощі святого Стефана були перенесені до Єрусалиму, а потім до Константинополя.
- Не можна ображати тварин.
- Заборонено давати в борг продукти.
- Не слід лаятися і лихословити.
Народні прикмети і традиції на 2 серпня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: павук сплів невелику павутину — буде сильний вітер;
- сонячна погода — до теплого вересня;
- дощить — такою буде погода цілий місяць;
- вранці сухо — наступні 6 тижнів буде посуха.
Святого Стефана вважали покровителем тварин, особливо коней, тому цього дня наші предки обов'язково мили їх, добре годували і вплітали квіти у гриву.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 2 серпня
Які сьогодні іменини: Василь, Іван, Кирило, Платон, Роман, Степан, Тарас, Федір.
Талісманом людини, народженої 2 серпня, є альмандин. Один з різновидів граната, має зв'язок з вогняною стихією. Альмандин рекомендовано носити тим, хто хоче привернути увагу протилежної статі.
Цього дня народилися:
- 1924 рік — український живописець Олександр Хмельницький;
- 1982 рік — український хокеїст і тренер Олександр Бобкін;
- 1993 рік — учасник і один із бійців 3-ї сотні Самооборони Майдану, вбитий під час протистояння на вулиці Грушевського в Києві Сергій Нігоян.
Пам’ятні дати 2 серпня
Календар важливих подій в Україні та світі за 2 серпня:
- 216 рік до н. е. — у битві під Каннами карфагенський полководець Ганнібал громить 80-тисячне римське військо і завдає найважчої поразки Риму за всю історію його існування;
- 1776 рік — відбувається церемонія підписання Декларації незалежності 13 північноамериканських колоній, яка була прийнята 4 липня Континентальним конгресом;
- 1887 рік — Ровелл Годж отримує патент на колючий дріт;
- 1918 рік — гетьман України Павло Скоропадський затверджує закон про створення фонду Національної бібліотеки Української держави;
- 1953 рік — у Києві відкривають дитячу залізницю;
- 1989 рік — трагедія на Київському головпоштамті, внаслідок якої гине 11 людей;
- 2014 рік — суд Тбілісі заочно арештовує екс-президента Михаїла Саакашвілі у справі перевищення службових повноважень;
- 2020 рік — від МКС повертається капсула Crew Dragon із двома американськими астронавтами на борту, які брали участь у місії SpaceX DM-2 (перший політ людей на приватному космічному кораблі);
- 2022 рік — Ненсі Пелосі відвідує Тайвань.
Погода на 2 серпня
Сьогодні, 2 серпня, в Києві сонячно, без опадів. У Львові хмарно з проясненнями, можливий невеликий дощ. У Харкові сонячно, без опадів. В Одесі хмарно з проясненнями, опадів не очікується.
Температура повітря в Києві — +26 вдень та +18 вночі. У Львові — +24 вдень та +16 вночі. У Харкові — +27 вдень та +19 вночі. В Одесі — +28 вдень та +22 вночі.
Який сьогодні день в Україні і світі
2 серпня в Україні і світі святкують Міжнародний день пива. Щорічне неофіційне свято, яке відзначається в першу п’ятницю серпня12. Свято було засноване 2007 року власником бару Джессом Авшаломовим у місті Санта-Круз, Каліфорнія.
Також 2 серпня День народження поштової скриньки. Це свято було засноване на честь встановлення першої поштової скриньки в Лондоні 1858 року. Поштові скриньки стали невід’ємною частиною будівель по всьому світу, забезпечуючи зручний спосіб отримання та відправлення кореспонденції.
А ще 2 серпня Міжнародний день голокосту ромів. Ця пам’ятна дата була встановлена на згадку про події 2-3 серпня 1944 року, коли в нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау в газових камерах було вбито 2897 ромів. Загалом під час геноциду від репресій постраждали від 600 тисяч до 1,5 мільйона ромів.
2 серпня День пам’яті загиблих воїнів-десантників різних часів і поколінь. Важлива подія була встановлена 2017 року для вшанування пам’яті офіцерів та солдатів десантних військ, які загинули, захищаючи рідні землі від ворогів. Цей день є важливим для вшанування героїзму та самопожертви десантників, які віддали своє життя в різні періоди історії, включаючи сучасні конфлікти.