Ізмаїльських водіїв закликали пристібати паски безпеки
Водіїв Ізмаїльщини закликають пристібати паски безпеки під час користування автівками – з таким нагадуванням до них війшли правоохоронці Патрульної поліції Ізмаїлу на початку цього тижня.
Поліцейські поспілкувалися з водіями та пасажирами аби нагадати, що пристібнутий пасок безпеки – це не лише вимога чинного законодавства, а й реальний спосіб вберігти своє життя та здоров’я у випадку автопригоди. Водії до ініціативи патрульних поставились позитивно: багато хто посилався на власний водійський стаж, зауважуючи, що паски безпеки не раз рятували.
Відповідно до правил дорожнього руху, усі пасажири транспортного засобу, які перебувають на місцях, обладнаних ременями безпеки, зобов’язані ними користуватися (пункт 5.1.б ПДР). Це правило стосується також і водія, який має бути пристебнутий ременем безпеки під час руху (пункт 2.3.в ПДР). У ПДР зазначено, що перевезення пасажирів, які не пристебнуті ременями безпеки, заборонене. Таким чином, водій несе відповідальність не лише за свою безпеку, але й за безпеку пасажирів, яких перевозить. Це означає, що водій зобов’язаний не тільки сам користуватися ременями безпеки, але й контролювати, чи пристебнулися всі пасажири.
Ігнорування ременів безпеки може мати серйозні наслідки. За це порушення передбачений штраф у розмірі 510 гривень (ч.5 ст.121 КУпАП). Штраф може отримати як водій, що перевозив непристебнутого пасажира, так і сам пасажир, якщо не користувався ременем безпеки.
Якщо ж поліція встановить, що під час ДТП водій перевозив непристебнутого пасажира, його можуть засудити за ст. 286 Кримінального кодексу. Якщо пасажир отримав травму середньої важкості, водія можуть оштрафувати на 51 000–85 000 грн, засудити до виправних робіт до 2 років, арешту до 6 місяців або обмеження волі до 3 років, з позбавленням прав на керування на той самий термін.
Якщо пасажир загинув або отримав важкі травми, водію загрожує від 3 до 8 років ув’язнення і позбавлення прав на 3 роки. У разі загибелі кількох осіб — від 5 до 10 років.