Заступник Ізмаїльського міського голови про ситуацію з Військово-морським ліцеєм

Заступник Ізмаїльського міського голови про ситуацію з Військово-морським ліцеєм

Як вже неодноразово повідомляли журналісти видання «Південь сьогодні», наразі на межі ліквідації знаходиться Ізмаїльський військово-морський ліцей, який підпорядковується департаменту освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації. Про те, що відбувається з навчальним закладом та про причини його ліквідації сьогодні, 4 жовтня, на сесії міської ради розповів заступник Ізмаїльського міського голови Сергій Лузанов.

Посадовець проінформував, що у перші роки існування Ізмаїльського військово-морського ліцею, а існував він з 2011 року, туди щорічно вступало близько шістдесяти дітей.

«Малося на увазі, що в ліцеї будуть займатися діти, які закінчили дев’ять класів і мають можливість наступні два роки провести у такому своєрідному профільному закладі. У 2018 році ліцей було переведено у нове приміщення по вулиці Фанагорійській (зараз вулиця Ізмаїльська). Але потім почалося широкомасштабне російське вторгнення, залишки курсантів ліцею були евакуйовані до Румунії і весь цей час знаходилися за межами України», – зазначив заступник міського голови.

За його словами, наразі є певні організаційні рішення, зокрема рішення начальника ОВА Олега Кіпера, відповідно до якого було змінено виконуючу обов’язки директора закладу, а її обов’язки покладено на іншу особу. А весь персонал, який ще залишався в закладі, був звільнений попередньою керівницею.

«Зараз заклад знаходиться у такому стані, який унеможливлює його роботу. Наразі головні вимоги до учасників та організаторів освітнього процесу – це безпека. З урахуванням того, що у цьому ліцеї неможливо забезпечити безпеку, департамент освіти не погодив їм набір на поточний навчальний рік і запропонував взагалі поставити діяльність закладу на паузу до закінчення військового стану», – додав Сергій Лузанов.

Він також додав, що «в місті є інші заклади, які достатньо успішно надають морську освіту і патріотичне виховання».

«Наприклад, з 2022 року у нас працює відокремлений підрозділ – Дунайський фаховий коледж НУ ОМА – в якому на трьох курсах займаються вже понад 540 дітей. Керує цим закладом ветеран російсько-української війни, який має державні відзнаки і нагороди, пан Андрій Геннадійович Коваленко. У складі працівників закладу є ще офіцери, які пройшли фронт і захищали державу. І наразі вони передають і свої знання, і свій досвід вже військовий новому поколінню наших хлопців та дівчат», –  резюмував Сергій Лузанов.

Інтерв’ю з вже колишньою керівницею закладу дивіться тут.

Діана ГЕРГІНОВА

Джерело: «Південь сьогодні»



Загрузка...