Максимальна концентрація забруднюючих часток в повітрі Одеси була саме сьогодні, – біолог (фото)
Другий день поспіль одесити спостерігають над містом смог і навіть діляться фото і відео осідання дрібних часток пилу на свої вікна, одяг і автівки.
Кореспондентка Української Службм Інформації Наталія Костенко попросила прокоментувати ситуацію і дати прогноз щодо тривалості цього явища хіміка та біолога, голову ГО «Зелений лист» Владислава Балінського.
За даними сайту Windy.com можна побачити, що джерелом пилової бурі в Україні є територія біля Каспію.
Саме східний вітер приніс до нас цей смог, який має в складі пил і складові горіння. Адже вітер доходить до нас з територій, на яких тривають пожежі.
Але для Одеси ситуація склалася ще більш цікаво. Як можна побачити на згаданому мною сайті, в Чорному морі, саме біля нашого міста, зустрічаються східний північно-західні вітри. Вони утворюють так звані завихрення, які дещо невілюють ефект від повітряних мас з Каспію. Саме тому у нас ситуація дещо краща, ніж на сході країни.
З наслідків цих явищ для Одеси я б виділив наступні:
- дещо підвищена за рахунок парникового ефекту температура повітря;
- знижена якість повітря;
- осідання мікрочасток.
До речі, якщо знову звернутись до даних платформи Windy.com, то можна зрозуміти, що саме сьогодні в Одесі спостерігається максимальна концентрація твердих пилових часток-забруднювачів (PM 2,5) в повітрі.
Але платформа прогнозує, що ситуація в Одесі й області почне покращуватися вже з середи, а в суботу ми побачимо вже прозоре, свіже повітря.
Щодо впливу цього явища на людей, то його в першу чергу відчувають ті, хто має схильність до алергії, захворювання органів дихання.
Тому їм дійсно варто намагатися менше бувати на вулиці. А якщо виходу з дому не оминути, то використовувати вологу маску, хустку. Щодо вікон, – їх краще тримати зачиненими. Сучасні пластикові профілі не пропустять забруднене повітря всередину помешкання.
Але занадто перейматися не варто. Те, що ми сьогодні спостерігаємо в Одесі, траплялося і раніше. Пригадайте пил з Сахари. Критичної загрози для здоров’я така ситуація не несе.
Джерело: usionline.com