Як після масштабної пожежі відновлюється Нижньодністровський нацпарк

Як після масштабної пожежі відновлюється Нижньодністровський нацпарк

Цього літа на території Нижньодністровського національного природного парку сталися дві масштабні пожежі. Перша відбулася у липні. Тоді біля очисних споруд Теплодарводоканала загорілася суха рослинність, вогонь перекинувся на суміжну територію нацпарку. Рятувальники гасили пожежу близько дев’яти годин, вигоріли ділянки площею 400 га: понад 20 дерев та кущів згоріли повністю, понад 400 було пошкоджено частково. Удруге масштабна пожежа відбулася у серпні між селами Яськи та Маяки й вирувала майже тиждень: горіли рослинність та очерет на території загальною площею 3670 га.

Про те, у якому наразі стані природні системи після серпневої великої пожежі та який потенціал їх відновлення, розповів начальник наукового відділу нацпарку Микола Роженко, передає інформаційна агенція «Юг.Today».

Фахівець зазначає, що обстеження територій, які були уражені пожежею, свідчать про потужний відновлювальний потенціал природних систем. Найшвидше відновлюються зарості очерету, які протягом 30 днів сформували молоді пагони довжиною 50-60 см. Трохи повільніше відновлюються кущі, зокрема уражений вогнем кущ аморфи кущової за цей же період мав пагони довжиною до 20 см.

Представники тваринного світу також активно заселяють ці території. Найбільш активними на колишніх згарищах станом на сьогодні є шакали, сліди яких були зафіксовані на усіх обстежених територіях.

«Отримані результати обстежень свідчать про могутній природний потенціал відновлення екологічних систем після стихійних лих, у тому числі після пожежі», – пише Микола Роженко.

Підготувала Амєлія МИЙНОВА

Фото: Миколи Роженка та з архіву Нижньодністровського національного природного парку



Загрузка...