Під час паломництва від спеки померли 550 вірян

Під час паломництва від спеки померли 550 вірян

У Саудівській Аравії через аномальну спеку померли щонайменше 550 мусульман, які прибули для здійснення традиційного паломництва до святих місць Мекки та Медини.

Температура в головній мечеті Мекки цього тижня сягнула позначки у +51°C, пише The Guardian.

"323 вірянина були єгиптянами, більшість із яких померли через хворобу, спричинену спекою. Ще 60 паломників були з Йорданії. Про загибель своїх громадян повідомляли також Індонезія, Іран та Сенегал. Влада Саудівської Аравії запровадила заходи боротьби з наслідками спеки. Паломників закликають користуватися парасолею, їм роздають воду, а вздовж маршруту хаджу чергують лікарі", - сказано в повідомленні.

Хадж - щорічне паломництво, яке мільйони мусульман здійснюють до Мекки для виконання релігійних обрядів. Це одне з найбільших масових зібрань у світі, яке вважається обов'язком для мусульман. Цьогоріч хадж триває з 14 по 19 червня. Очікується, що участь у ньому візьме понад 1,8 млн паломників.

Щорічне масове паломництво мусульман до священних місць у Мецці та Медині часто супроводжується чималою кількістю смертей. Під час хаджу у 2023 році загинули 240 осіб. Водночас торік було зареєстровано понад 10 тис. нездужань паломників, пов'язаних зі спекою.

Джерело: gazeta.uaЗагрузка...