Нові умови. У яких країнах скасують виплати для українських біженців

Нові умови. У яких країнах скасують виплати для українських біженців

Українські біженці у багатьох країнах покладаються на соціальну підтримку від держави. Але деякі уряди переглядають програми допомоги та скасовують або скорочують виплати.

Сейм Польщі 15 травня схвалив зміни до закону про тимчасовий захист українців. Нові умови допомоги набудуть чинності з 1 липня 2024 року. Передбачається, що тимчасовий захист для українців діятиме до вересня 2025 року. Але новоприбулі біженці більше не отримуватимуть два види підтримки:

  • безкоштовного проживання у домах поляків за програмою "40+" упродовж перших 120 днів. Уряд більше не компенсуватиме приватним власникам розміщення та харчування українців (40 злотих на добу – близько 400 грн);
  • одноразової допомоги після прибуття на термінові витрати 300 злотих (близько 3000 грн).

Також біженці з дітьми у Польщі можуть втратити право на щомісячні виплати "800+" (приблизно 8000 грн). Цю фінансову допомогу прив'яжуть до обов'язку відвідування школи чи дитсадка. Тобто ті діти, які не захочуть ходити до польської школи, бо є українська онлайн, не матимуть права на таку допомогу від держави.

Нові умови. У яких країнах скасують виплати для українських біженців

Фото: Біженці на вокзалі у Польщі (gettyimages.com)

Ірландія скоротить виплати у серпні

Уряд Ірландії почав скорочення виплат для українських біженців із 14 березня 2024 року. Усім новоприбулим, які оселилися у державному житлі (визначених центрах) упродовж 90 днів почали виплачувати допомогу в 38,80 євро на тиждень, а не 220 євро, як усім українським біженцям, що прибули до країни раніше. Після виїзду з державного житла виплати передбачено підвищити.

Між тим, 14 травня уряд вирішив зрівняти підтримку українських біженців, які живуть у державних центрах із харчуванням незалежно від дати їхнього прибуття. Тепер близько 27 тисяч українців, які живуть у готелях чи пансіонатах, що фінансуються державою, отримуватимуть 38,80 євро на тиждень.

Зміни не стосуватимуться тих, хто проживає у житлі, яке надали ірландці. Також близько 19 тисяч українців живуть у державному житлі, але не отримують соцвиплат, бо працюють.

Зазначається, що нові умови набудуть чинності через 12 тижнів – тобто, у серпні.

Норвегія планує скорочення виплат, щоб зменшити привабливість країни

Уряд Норвегії вживає заходів для того, щоб цю країну обирали менше кількість біженців з України. Тоді тиск на муніципалітети зменшиться, зазначається на сайті уряду.

"Загальний рівень послуг та пільг сприяє тому, що Норвегія є привабливою країною для переселенців з України. Для того, щоб приплив до Норвегії був на рівні з нашими північними сусідами, ми пропонуємо посилити умови", – зазначила міністр праці та соціальної інтеграції Тоньє Бренна.

Чиновники вважають, що попередні заходи жорсткої економії працюють, бо цієї весни потік біженців зменшився майже удвічі порівняно з показниками навесні 2023 року.

Нові умови. У яких країнах скасують виплати для українських біженців

Фото: Українські біженці у Норвегії (gettyimages.com)

Тепер уряд хоче посилити правила ще більше. Тому у законопроекті передбачені такі зміни:

  • скасувати допомогу на дітей за перший рік проживання в Норвегії;
  • зменшити допомогу на інтеграційну програму для пар без дітей на 1/6 (приблизно на 6 000 норвезьких крон - 518 євро), якщо обидва отримують цей вид підтримки;
  • запровадити вимогу щодо періоду проживання упродовж 12 місяців, щоб отримати право на одноразову допомогу у разі народження та усиновлення (92 648 норвезьких крон - 8008 євро);
  • запровадити п’ятирічний термін для отримання права на стоматологічні послуги зі знижками для осіб віком від 19 до 24 років.

Серед попередніх змін біли такі:

  • українці більше не отримують фінансової допомоги, якщо вирішують жити приватно, а не в центрі прийому біженців;
  • держава більше не покриває витрати на домашніх тварин новоприбулим. На практиці люди не матимуть можливості жити в центрі прийому біженців із домашніми тваринами.
  • Джерело: www.rbc.ua


Загрузка...