У військового, який втратив ноги, на кордоні вимагали висновок військово-лікарської комісії. У ДПСУ не вважають це помилкою

У військового, який втратив ноги, на кордоні вимагали висновок військово-лікарської комісії. У ДПСУ не вважають це помилкою

У ветерана Олега Симороза, який втратив обидві ноги, на кордоні вимагали довідку про висновок військово-лікарської комісії.

Про це в ефірі телемарафону спитали речника Державної прикордонної служби Андрія Демченка. Він заявив прикордонники з повагою ставляться до всіх людей, які перетинають кордон, передає Gazeta.ua.

"Я не можу дати оцінку, чому пан Олег так зреагував на дії нашого інспектора, бо на момент перетину кордону непорозумінь між ними не було. І власне, прикордонник діяв, як він мав діяти. Він запитав про документи, які б давали право на перетин кордону. Пан Олег зазначив, що він має військово-обліковий документ, в якому зазначено, що він виключений з військового обліку", - сказав Демченко.

Інспектор додатково запитав про висновок військово-лікарської комісії.

"Він не міг бачити, що Олег має якісь вади здоров'я, бо він знаходився в автомобілі", - вказав речник.

Інспектор звернув увагу на інвалідність чоловіка. Демченко сказав, що працівник зробив те, що від нього вимагалося, і те, що він мав зробити.

"Він перевірив ці документи, в тому числі, за системою "Оберіг" - це система про військовозобов'язаних, де також підтвердилися ці документи, які надавав пан Олег", - вказав представник ДПСУ.

Затягування процесу оформлення на кордоні не було.

"Пан Олег слідував в мікроавтобусі, він їхав не сам. В цьому транспортному засобі слідували і інші особи, в тому числі, чоловіки, відносно яких також проводилася необхідна перевірка, необхідні дії щодо внесення інформації до нашої інформаційної системи", - додав речник.

Була перевірка стосовно водія, який слідував за системою "Шлях" як особа, яка мала виїхати за кордон для перевезення гуманітарної допомоги для потреб населення України або ж Збройних сил України.

"Це, звісно, вимагає певного часу. Але після всіх перевірок, всіх дій щодо внесення інформації про цих осіб до інформаційної системи Державної прикордонної служби, вони були пропущені. Жодних натяків про те, що людина не буде пропущена, жодних натяків про те, що "у вас недостатньо документів для перетину кордону", - цього не було", - сказав Демченко.

Він наголосив, що жодних непорозумінь між Олегом Симорозом й інспектором на момент перетину кордону не було.Загрузка...