• Реальный курс валют в Ізмаїлі
  Среда 21 февраля

  Валюта

  Купівля

  Продаж

  USD $

  --
  =
  --
  =

  EUR €

  --
  =
  --
  =

  RUB ք

  --
  =
  --
  =

В Україні зросла середня зарплата: дослідження

В Україні зросла середня зарплата: дослідження

У листопаді розмір середньої заробітної плати в Україні зріс до 18 500 грн.

Водночас зменшилась кількість пропозицій роботи на ринку праці, натомість кількість відгуків від шукачів зросла вперше з початку року. Про це йдеться у дослідженні сервісу з пошуку роботи Work.ua.

Аналітики зазначають, що в листопаді, як і впродовж усього 2023 року, зміни на ринку праці були повʼязані зі звичайними сезонними коливаннями. Тож після активного періоду найму у вересні та жовтні, коли підприємці готувався до "високого бізнес-сезону", кількість вакансій органічно зменшилася.

Четвертий місяць поспіль роботодавці розміщують понад 100 тис. вакансій. Однак у відновленні ринку праці все ще спостерігаються диспропорції за регіонами - хоча восени чимало компаній релокувалися в прифронтові регіони, кількість вакансій тут усе ще значно менша за довоєнні показники.

У Work.ua називають важливим чинником на ринку праці військовий рекрутинг. Зокрема, у листопаді найбільший приріст вакансій спостерігаємо в категорії "Охорона, безпека", де раніше були розміщені військові вакансії. Також серед посад із найбільшою зарплатою - фахівці, які потрібні війську.

Також аналітики відзначили такі позитивні тенденції:

- розмір середньої заробітної плати зріс до 18 500 грн;

- уперше за 2023 рік на ринку праці зросла конкуренція серед шукачів, але говорити про подолання дефіциту кадрів ще зарано.Загрузка...