• Реальный курс валют в Ізмаїлі
  Среда 21 февраля

  Валюта

  Купівля

  Продаж

  USD $

  --
  =
  --
  =

  EUR €

  --
  =
  --
  =

  RUB ք

  --
  =
  --
  =

Китай запустив перший у світі ядерний реактор "четвертого покоління"

Китай запустив перший у світі ядерний реактор "четвертого покоління"

Установка відрізняється від традиційних ядерних реакторів тим, що з виробництва електроенергії замість води нагрівається гелій.

КНР у затоці Шідао запустила в експлуатацію ядерний реактор "четвертого покоління". 200-мегаватний енергоблок China Huaneng є першим у світі високотемпературним реактором із газовим охолодженням. Про це повідомляє Національне енергетичне управління Китаю.

На відміну від традиційних ядерних реакторів з виробництва електроенергії, у новому реакторі замість води нагрівається гелій.

За даними енергетичного управління Китаю, реактор з газовим охолодженням "є міжнародно визнаною ядерною технологією четвертого покоління". Він має широкі перспективи комерційного застосування у галузі виробництва електроенергії, комбінованого виробництва тепла. Він також пристосований для автоматичного відключення, якщо щось піде не так - на відміну від деяких дуже старих систем, яким для спрацювання заходів безпеки була потрібна електрика, що призвело до аварії на АЕС Фукусіма в Японії у 2011 році.

Будівництво реактора розпочалося у 2012 році, а перша електроенергія була вироблена у 2021 році.Загрузка...