• Реальный курс валют в Ізмаїлі
  Четверг 07 декабря

  Валюта

  Купівля

  Продаж

  USD $

  --
  =
  --
  =

  EUR €

  --
  =
  --
  =

  RUB ք

  --
  =
  --
  =

"Від Романа до Йордана": розпочинається цикл зимових свят. Збережіть цей перелік

"Від Романа до Йордана": розпочинається цикл зимових свят. Збережіть цей перелік

1 вересня 2023 року Україна перейшла на новий церковний календар. Згідно нього майже усі церковні свята та дні ангела зсунулися на 13 днів раніше.

Gazeta.ua розповість про свята, які входять у цикл зимових свят. Збережіть собі їх. Цього року їх святкуємо раніше. 

У народі є вислів - "від Романа до Йордана - український рамадан". Йдеться про цикл зимових свят, які розпочинаються з вшанування Романа Кесарійського 18 листопада, а завершуються Йорданом 7 січня. Тож цикл зимових свят буде починатися з 18 листопада і закінчуватися 7 січня.

Святого Романа Кесарійського згадують 18 листопада. Цьому святому моляться, аби покращити свій добробут. Зранку обов'язково йдуть до церкви, бо з давнини вірили, що це принесе прибуток.

Святої Катерини

24 листопада будемо відзначати день Святої великомучениці Катерини. Раніше святкували 7 грудня. Вона є захисницю жінок і її день - жіноче свято. В цей день дівчата проводять перші зимові вечорниці та пригощали парубків.

Введення в храм Пресвятої Богородиці

Це одне з дванадцяти найважливіших християнських свят, яке відтепер будемо відзначати 21 листопада. У цей день моляться Пресвятій Богородиці і звертаються з найбажанішими проханнями. Першим до хати має зайти чоловік, а з хати нічого не можна позичати.

Андрія Первозванного

День Андрія тепер - 30 листопада. Раніше - 13 грудня. Андрій Первозванний - один з 12 апостолів Христа. Саме цей учень Сина Божого приніс християнську віру на землю Русі.

Віруючі у цей день йдуть на святкову службу, незаміжні дівчата та жінки моляться про щасливе сімейне життя.

Святого Миколая

Найулюбленіше свято усіх дітей - День Святого Миколая тепер будемо святкувати 6 грудня, а раніше Миколая Чудотворця відзначали 19 грудня.

За традицією, святий Миколай залишає слухняним дітям вночі під подушкою подарунок. Напередодні свята діти пишуть листи до Миколая та кладуть їх у поштову скриньку.

Святої Анни

Це релігійне свято відзначаємо тепер 9 грудня, а раніше - 22 грудня. Свята Анна була матір'ю Діви Марії. Саме цього дня була зачата Богородиця. У народі це свято називають "Анна Зимова" чи "Анна Холодна". Пресвята вважається за покровительку жінок, вагітних дівчат та матерів.

Святвечір

Найважливіше та велике християнське свято будемо відзначати 24 грудня (за старим стилем 6 січня). За традицією у цей день на небі з'явилася Вифлеємська зірка, яка повідомила людям про народження Спасителя і Сина Божого.

В цей день на столі має бути 12 пісних страв. Найголовніша з них - кутя. У вечір перед Різдвом згадують усіх померлих, на столі для них лишають тарілку та чарку. А на вечерю має зібратися уся родина.

Різдво Христове

Цього року Україна буде відзначати Різдво разом з усім світом - 25 грудня. Раніше відзначали 7 січня. Це день народження Ісуса Христа. Різдво належить до Дванадесятих неперехідних свят. У церквах проводять святкові богослужіння, звучать колядки.

Собор Святої Богородиці

Це свято відзначають одразу після Різдва - 26 грудня. За старим стилем - 8 січня. У цей день вшановують пам'ять Пресвятої Богородиці Діви Марії, яка народила Сина Божого.

Маланки

Різдвяне свято Маланки цього року будуть святкувати 31 грудня, а раніше - 13 січня. Маланка - це церковне свято, а також ще й народне. На Маланки молодь "водить козу" усю ніч та колядує.

Обрізання Господнє та Святого Василія

Обрізання Господнє традиційно святкується на восьмий день після Різдва - 1 січня, а раніше - 14 січня. Це свято на спогад євангельської події здійснення юдейського ритуалу обрізання новонародженому Христу.

А ще на Василя посівають хлопчики. Перший посівальник має бути чоловіком, який принесе у дім щастя.

Другий Святий вечір

Другий Святий вечір святкують напередодні Водохреща. Християни відзначають так звану "Голодну кутю". Цього року - 5 січня, за старим стилем - 18 січня. У цей вечір щедрувати ходять дівчата.

Водохреща

Ще зимове різдвяне свято - це Хрещення Господнє. Тепер його святкуємо 6 січня, а раніше - 19 січня. У цей день відзначають здійснення Таїнства Хрещення, яке Христос здійснив у віці 30 років на річці Йордан.

В цей день освячують воду, яка є головним символом свята.

Івана Хрестителя

Останнє зимове різдвяне свято. Вшановують Івана Хрестителя, який похрестив Ісуса в річці Йордан. Тому 7 січня будемо святкувати Собор Предтечі та Хрестителя Господнього святого Іоанна Хрестителя, або як кажуть в народі - Івана Хрестителя. У народі кажуть: "Іван Предтеча бере свята на плечі", бо це завершення циклу різдвяних свят.Загрузка...