• Реальный курс валют в Ізмаїлі
  Четверг 07 декабря

  Валюта

  Купівля

  Продаж

  USD $

  --
  =
  --
  =

  EUR €

  --
  =
  --
  =

  RUB ք

  --
  =
  --
  =

Стрибок у невідоме: в Аргентині обрали президента - реформатора

Стрибок у невідоме: в Аргентині обрали президента - реформатора

Хав'єр Мілей обіцяє радикальні зміни, спрямовані на виправлення десятиліть неефективної політики. Однак економісти попереджають про можливість чергового витка гіперінфляції.

В Аргентині у неділю, 19 листопада, пройшли президентські вибори, на яких, за попередніми даними, переміг лібертаріанець Хав'єр Мілей, повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що за результатами підрахунку 93% бюлетенів після другого туру виборів, Мілей набрав 56% голосів проти 44%, які аргентинці віддали за міністра економіки Сержіу Масу з лівої пероністської коаліції.

Маса визнав свою поразку у промові перед прихильниками в Буенос-Айресі.

"Аргентинці обрали інший шлях", – сказав він

У свою чергу Мілей обіцяє радикальні зміни, спрямовані на виправлення десятиліть неефективної політики. Ця стратегія знайшла підтримку в населення, яке потерпає від падіння економіки, тривалого знецінення валюти та одного з найшвидших у світі рівнів інфляції.

В результаті Мілей отримав мандат на виконання передвиборчих обіцянок, включаючи відмову від песо на користь долара США і закриття центрального банку, а також радикальне скорочення державних витрат у спробі вивести 46-мільйонну країну з кризи.

Видання зазначає, що "шокова терапія Мілея ставить Аргентину на шлях глибокої невизначеності, а деякі економісти попереджають, що доларизація економіки в 622 мільярди доларів в той час, коли міжнародні резерви вичерпані, може привести південноамериканську країну до чергового витка гіперінфляції".

Тим часом представники Міжнародного валютного фонду закликали наступний уряд швидко перезавантажити економіку, підкреслюючи, що на "поступову політику" немає часу.

"Мілей дав найчіткішу, хоча й найризикованішу відповідь на повсякденну реальність стрімкого зростання цін, що є найбільшою проблемою виборців", – йдеться в публікації.

Новий президент вступить на посаду 10 грудня.Загрузка...