• Реальный курс валют в Измаиле
  Среда 27 мая

  Валюта

  Покупка

  Продажа

  USD $

  26.85
  27.10

  EUR €

  29.05
  29.40

  RUB ք

  0.350
  =
  0.370
  =

Ізмаїльські гвардійці святкують День вишиванки (фото)

Ізмаїльські гвардійці святкують День вишиванки (фото)

До Дня вишиванки в Ізмаїльському батальйоні Національної гвардії України був влаштований справжній фото-флешмоб. Його зміст полягає у тому, щоб показати як виглядають нацгвардійці у вишиванках та у формі. Для кожного, хто взяв участь в цьому заході вишиванка – це не просто данина модним віянням, це духовне збагачення, бо у кожної сорочки є своя історія. І її придбання, або її створення були не випадковими, а пам’ятною та урочистою подією.

Гвардійка Тетяна Мокан згадує, що придбала вишиванку три роки тому під час відрядження до Львова: «На передріздвяному ярмарку у місті стільки самобутніх та атмосферних речей! Складно було щось не придбати. Але я так довго мріяла про вишиту сорочку, тому вирішила спочатку придбати саме її. Тим більше, це такий бажаний подарунок для самої себе. З кольором визначилася одразу, бо блакитний – це колір очей, тож мав пасувати. А ось орнамент вибрати було трохи складніше. Як мені пояснили, геометричний орнамент – це ознака миру та гармонії. А військові призвані оберігати мир, саме тому і обрала для себе сорочку з такою символікою».

«Дуже довго виношувала ідею створення своєї власної сорочки. Обираючи колір ниток, керувалася їх символічним призначенням, – розповідає гвардійка Дарина Рябоконь, – ось тому, у моїй вишиванці переважає жовто-гарячий колір. Цей колір символізує добробут, радість, також добрий врожай пшениці та меду. А коли наша країна з добрим врожаєм, то і люди в ній щасливі».

Ганні Дяченко вишиту сукню подарувала подруга. «Це був справжній сюрприз. Пам’ятаю, що як тільки-но отримала чергове військове звання «капітан», на честь цієї події подруга принесла щось у подарунковій коробці. І з розміром вгадала, і з кольором. Тому ця сукня стала улюбленою. І я вдягаю її на урочисті свята вже третій рік поспіль. А вишита калина символізує жіноче щастя. А яка жінка не бажає собі щастя», – посміхаючись розповідає Ганна.

Світлані Сізон сорочку подарував чоловік. «Недовго мені прийшлося натякати на необхідність подарунку. Наближався мій День народження. А мій чоловік дуже уважний, тому і подарунок обрав приємний, який би радував довгі роки. Як казав чоловік, йому сподобався орнамент, бо він дуже ніжний та самобутній», - згадує Світлана.

«Коли я отримала свою першу заробітну платню, згідно існуючої традиції я повинна була придбати собі щось пам’ятне та символічне. Про вишиванку мріяла давно. І ми з сестрою відправилися на ринок. Стомилися, бо обходили ринок знов і знов. Хотілося сучасну сорочку, щоб пасувала і до спідниці і до джинсів. І тут, стомлена, я побачила її… Це саме та сорочка, про яку я мріяла. Тепер з будь-якої урочистої нагоди я вдягаю вишиванку і мене охоплюють приємні спогади», - діляться своїми враженнями гвардійка Карина Наку.

Ольга Соколюк-Вавілкіна згадує як у минулому році разом із колегами працювали над фасоном сорочки. «Свої ескізи показувала дівчатам, з якими мінялися після добового чергування. Упродовж місяця ми обирали найбільш вдалий фасон. І ось, спільними зусиллями, на мій погляд, створили справжнє диво. Можна сказати, що це наш спільний проект у невеличкому модельному «бізнесі», - посміхається Ольга, - а троянди, які переважають на моїй сорочці – це символ життя та кохання!»

Источник: Мой ИзмаилЗагрузка...