• Реальный курс валют в Измаиле
  Среда 26 июня

  Валюта

  Покупка

  Продажа

  USD $

  26.00
  =
  26.30
  =

  EUR €

  29.30
  =
  29.70
  =

  RUB ք

  0.400
  =
  0.415
  =

«Очеретяний кіт» пише «Придунайську історію» (фото)

12 июня в 17:06
«Очеретяний кіт» пише «Придунайську історію» (фото)

10 червня в актовій залі Ізмаїльського держаного гуманітарного університету відбулась творча зустріч двох музикантів фольк-гурту «Очеретяний кіт» зі студентами. Ті, хто був вільний від екзаменаційної сесії, скоріш за все, не пошкодували витраченого часу на прослуховування пісень під гітару і флейту та спілкування з гостями з Вінниці.

Візит до Ізмаїлу представників гурту відомого своєю грою і виконанням пісень етнічного забарвлення та в стилі лаунж відбувся в рамках промо-туру VI-го Міжнародного рок-фестивалю «Дунайська Січ». Колектив був учасником майже всіх попередніх фестивалів, тому музиканти вже приїздять до нас й, зокрема, в університет як до добрих друзів.

Вокалісти та гітаристи Роман Кріль та Микола Доляк протягом години виконували свої пісні, що ваблять відвертістю внутрішніх переживань та простотою текстів із ледь відчутним римуванням рядків. Вони були про буденне життя, про несподівані думки, про патріотичні настрої. Зовнішній образ музикантів (двох кремезних чоловіків), їх манера спілкуватися з публікою зі сцени підкреслює, що ці хлопці «свої», начебто із сусідньої вулиці. Жарти та цікаві історії від пана Романа в паузах між виконанням чудових пісень стали невід’ємною складовою їх напівекспромтних концертів.

На відміну від минулорічних одноденних візитів лідерів «Очеретяного кота», цей відрізняється достатньою тривалістю. Про це повідомив Роман Кріль під час спілкування з журналістами Бессарабського медіа-холдингу та в ході зустрічі з ректором ІДГУ Ярославом Кічуком. Саме зараз йде робота над проектом «Придунайська історія» - розповідь про чумака, що йшов від Дону до Дунаю. За задумом, це має бути інтерактивна книжечка з додатками у вигляді аудіодиску з сімома піснями та мапою південної частини Одеської області з цікавинками літературно-історичного та етнографічного плану.

Автор ідеї з Миколою Доляком декілька днів буде подорожувати Бессарабією задля збору відповідного матеріалу. І в цьому посприяють науковці університету. Зокрема вже в перший день відбулось спілкування музикантів із кандидатом історичних наук Іваном Татариновим, який проконсультував гостей щодо найбільш відомих, з точки зору наявних легенд і оповідань,  об’єктів культурної спадщини Придунайського краю. Отак вінницькі музиканти намагаються відкривати для себе і для інших наш багатий на історію, етнічну забарвленість та гостинних людей край степу та озер.

Источник: Бессарабия. УА

 
 
Загрузка...