ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО САНЕПІДСИТУАЦІЇ В ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ ЗА ПЕРІОД З 08 ЧЕРВНЯ ПО 14 ЧЕРВНЯ 2024 РОКУ

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО САНЕПІДСИТУАЦІЇ В ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ ЗА ПЕРІОД З 08 ЧЕРВНЯ ПО 14 ЧЕРВНЯ 2024 РОКУ
Ізмаїльська районна державна (військова) адміністрації повідомляє.
За даними моніторингу Дунайського басейнового відділу Відокремленого підрозділу санітарної охорони територій та на видах транспорту Державної установи «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» в Ізмаїльському районі захворюваність на гострі кишкові інфекції, порівняно з попереднім тижнем знизилась в 1,6 разів (30 випадків проти 48), у т.ч. серед дітей - знизилась в 2.1 разів (17 випадків проти 36 випадків), а серед дорослих - підвищення на 1 випадок рази (13 випадків проти 12).
Основну питому вагу у структурі захворюваності складали діти - 56,7%, а серед дітей найбільш ураженими були вікові групи 1-4 роки та 5-9 років (по 41,0%).
По територіальним громадам Ізмаїльського району зареєстровано ГКІ: в м.Ізмаїл - 17 випадків, у т.ч. 8 дітей, в Саф’янівській ТГ - 6 випадків, у т.ч 5 - у дітей, в Кілійській ТГ -3 випадки, всі у дітей, в Ренійській ТГ - 4 випадки, у т.ч. 1 у дитини.
За результатами проведеного епідрозслідування групової захворюваності на ГКІ норовірусної етіології серед населення м.Рені з 27 захворівшими та проведених лабораторних досліджень встановлено, що причиною групового захворювання стало грубе порушення протиепідемічного та санітарно-гігієнічного режиму в закладі громадського харчування, в якому захворіли приймали їжу, джерелом інфекції виявилися працівники кафе, у яких в біоматеріалі виділено норовірус.
Повітряно-крапельні інфекції. Зареєстровано 7 випадків кашлюка, що на рівні попереднього тижня. Випадки захворювань на кашлюк реєструвались в м.Ізмаїл - 6 випадків, з них 6 у дітей; Саф’янівська ТГ - 1 випадок у дорослого. Зареєстровано 19 випадків вітряної віспи, в т.ч. в м.Ізмаїл - 13 випадків, Саф’янівській ТГ - 2 випадки, Ренійській ТГ - 3 випадки, Кілійській ТГ - 1 випадок.
Зареєстровано 5 випадків скарлатини (Саф’янівська ТГ- 3 випадки, м.Ізмаїл - 2 випадки).
Випадки захворювань на кір, епідемічний паротит, дифтерію, краснуху не реєструвались.
У вогнищах інфекційних захворювань проводяться всі необхідні протиепідемічні заходи.
За даними моніторингу за минулий тиждень зареєстровано 15 укусів людей тваринами, що в 3 рази більше, ніж за попередній тиждень.
З початку року в Одеській області зареєстровано 88 лабораторно підтверджених випадків сказу серед тварин, з них 11 - в Ізмаїльському районі (дикі тварини: 3 лисиці, 8 шакалів).
З метою проведення соціально-гігієнічного моніторингу за станом питної води в районі за звітний тиждень було відібрано 34 проби питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні показники: м.Ізмаїл - 17 проб, м.Рені - 7 проб, м.Кілія - 5 проб, м.Вилкове - 5 проб та 34 проби на санітарно-хімічні показники: м.Ізмаїл - 17 проб, м.Рені - 7 проб, м.Кілія - 5 проб, м.Вилкове - 5 проб, з них не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною» 1 проба питної води за каламутністю (госппитний водопровід м.Вилкове).
Відібрано та досліджено 3 проби води поверхневих водойм (р.Дунай - 1 категорії, м.Вилкове) на санітарно-мікробіологічні показники та 3 проби - на санітарно-хімічні показники; 7 проб води поверхневих водойм (р.Дунай - 1 категорії м.Кілія - 4 проби, м.Вилкове - 3 проби) на паразитологічні показники та 1 проба морської води на (с.Приморське, Жебриянівська бухта) на санітарно-хімічні та 1 проба на бактеріологічні показники, з них усі проби відповідають гігієнічним нормативам.
В м. Ізмаїл в порядку моніторингових спостережень, проводяться вимірювання потужності експозиційної дози (гамма-випромінювання) — 156 вимірів. За даними інструментальних випромінювань, радіаційний фон за звітний тиждень залишався на рівні багаторічних спостережень і не перевищував граничнодопустимих рівнів.
З 01 червня 2024 року розпочався посилений епіднагляд за холерою, який включає моніторинг циркуляції холерного вібріону на об’єктах довкілля (вода відкритих водоймищ, морська вода в зонах рекреації та стічна вода інфекційних стаціонарів (відділень), станцій біологічної очистки) та обстеження хворих з розладами шлунково-кишкового тракту та холеру.
За звітний тиждень досліджено 10 проб із зовнішнього середовища, у тому числі морська вода - 1 проба, прісна вода - 7 проб, стічні води інфекційних стаціонарів (відділень) - 2 проби. За результатами дослідження холерні та холероподібні вібріони не виділені.
За епідпоказниками в вогнищах ГКІ відібрано та досліджено 5 проб питної води на мікробіологічні показники, з них не відповідають ДСанПіну 2.2.4.171.10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 2 проби (мережі госп-питних водопроводів в домашніх вогнищах в м.Рені та с.Багате Саф’янівської ОТГ); на санітарно-хімічні показники - 1 проба, яка не відповідає ДСанПіну 2.2.4.171.10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за вмістом нітратів, хлоридів та загальної жорсткості (домашнє вогнище с.Багате - приватна артсвердловина).
За усіма нестандартними результатами аналізів проб Дунайським басейновим відділом Відокремленого підрозділу санітарної охорони територій та на видах транспорту Державної установи «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» направлені інформації на адресу керівників об’єктів, голів ТГ, повідомлялося Ізмаїльське районне управління ГУ Держпродспоживслужби.


Загрузка...