• Реальный курс валют в Измаиле
  Понедельник 06 декабря

  Валюта

  Покупка

  Продажа

  USD $

  27.00
  =
  27.30
  =

  EUR €

  30.50
  30.80

  RUB ք

  0.355
  0.365
  =

Пам’яті видатного майстра Бессарабії (фото)

Пам’яті видатного майстра Бессарабії (фото)
Рік тому, 20 жовтня 2020 р., у Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я відбулося урочисте відкриття виставки, присвяченої 100-річчю від дня народження відомого бессарабського скульптора, художника Михайла Климентійовича Недопаки (1920-2005).
Відкриваючи виставку, директор музею Придунав'я Ольга Михайлівна Тирон і старший науковий співробітник відділу історії та культури Тетяна Опанасівна Мел’янцева зазначили, що у підготовці і монтажі виставки взяла участь родина скульптора. Рідні передали в подарунок музею скульптури Михайла Недопаки «Ланкова болгарочка» і «Подружки», які стали частиною експозиції.
Багато хто з нащадків пішов творчим шляхом майстра, також зв'язавши свою діяльність з мистецтвом: син Сергій та донька Тетяна — художники, онук Роман виріс в майстернях своїх відомих дідів (живописця Петра Чакіра і скульптора Михайла Недопаки), онука Вікторія — архітектор і художниця. Дружина сина — теж художниця, чоловік дочки — скульптор.
Протягом багатьох десятиліть Михайло Климентійович створював роботи, що прикрасили численні відомі будівлі, парки і сквери не тільки Ізмаїла, а й багатьох населених пунктів Бессарабії: барельєфи Будинку офіцерів (зараз приватна школа «Стежинка»), Ізмаїльської центральної міської лікарні, технікуму механізації та електрифікації сільського господарства, пам'ятники Христо Ботєву біля Ізмаїльського державного гуманітарного університету, капітану Семенюку, засновнику міста Ізмаїл генералу Тучкову, О.В. Суворову в селищі Суворове, рибалки в Вілково, Тарасу Шевченку в селі Шевченкове, скульптурні композиції пам'яті героїв Татарбунарського повстання в Татарбунарах, загиблим героям Другої світової війни в селі Броска.
Напередодні відкриття виставки художник Андрій Ципа передав музею Придунав'я свою картину, на якій Михайло Климентійович зображений в майстерні на вулиці Чернишевського в оточенні своїх робіт. Це полотно стало одним з ключових елементів експозиції.
Возможно, это художественное изображение (дерево)
Возможно, это изображение (2 человека, люди стоят и в помещении)
Возможно, это изображение (1 человек и текст)
 
 


Загрузка...