Пам'ять жертв голодомору вшанували в ДУ"Ізмаїльський слідчий ізолятор"(фото)
День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Голодомори в Україні – це трагічні сторінки історії нашого народу, у ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голод 1932-1933 років – саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Українські селяни стали наступними жертвами тодішньої влади після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.
З цієї нагоди в підпорядкованих установах Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції проведені інформаційно-просвітницькі заходи, а саме: інформаційно-виховні години: «28 листопада – День пам’яті жертв Голодоморів», «Голодомор – страшна сторінка в історії українського народу»; лекції «Голодомор 1932-1933 років – національна трагедія українського народу» та «У жорнах репресій»; зачитування архівних розповідей свідків Голодомору; перегляд документального фільму «Голод 33».
Також засуджені відвідали Храми установ, поставили свічки за душі загиблих у ті страшні часи та помолилися за всіх живих, попросивши Господа Бога не допустити повтору даних подій.
Засуджені та ув’язнені взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та акції «Засвіти свічку».
Проведення даних заходів сприяє піднесенню значення української історії у вихованні осіб, позбавлених волі, та формування їх національної свідомості і громадянської відповідальності за майбутнє.
Источник: Державна установа "Ізмаїльський слідчий ізолятор"