Жіночий теніс: одеситка Світоліна веде збірну України до історичного досягнення

У вирішальному етапі кваліфікації тенісного Кубку Біллі Джин Кінг збірна України зустрічається зі збірною Румунії.

Після першого дня двобою українки повели 2:0, повідомляє спортивний оглядач «Думської».

Кубок Біллі Джин Кінг — аналог чоловічого Кубку Девіса. Змагання, що проходять на рівні збірних. Двічі — минулого та позаминулого року — жіноча збірна України зупинялася в одному кроці від фінального раунду змагань. Третя спроба, в суперниках міцна збірна Румунії.

Номінальна домашня зустріч проходить у Флориді. Далі проходить та команда, що першою виграє три поєдинки. Організацію матчевої зустрічі на себе взяв благодійний фонд одеської тенісистки Еліни Світоліної.

Сама Еліна виходила на корт другою, після того як свою перемогу здобула співвітчизниця Леся Цуренко. Румунська тенісистка Ана Богдан виграла перший сет у Лесі 6:3. Але надалі Ана взяла лише два гейми — українка змінила хід гри й впевнено виграла перший поєдинок, 6:2, 6:0. Україна повела 1:0.

Суперницею Еліни Світоліної стала Жаклін Крістіан. Ключовим в першому сеті став восьмий гейм. Одеситка відігралась з 0:40, захистила свою подачу, після чого виграла гейм на чужій подачі — 6:3. В другій партії суперниці по черзі вигравали очки на чужих подачах. За рахунку 2:2 Еліна виграла свою подачу, тим же відповіла Жаклін. 3:3, 4:4, 5:5, 6:5… Ніхто не хотів віддавати свою подачу. Але у вирішальний момент Світоліна дотиснула суперницю — 7:5, 2:0 по партіях і 2:0 в серії.

Збірній України залишається виграти ще один поєдинок, щоб вийти у фінальну стадію Кубку.

Трофей розіграють 12 кращих збірних в листопаді.

Автор — Віталій Хемій, спортивний оглядач «Думської»